TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

5 lat łódzkiego zakładu Airbus Helicopters
InfoAir.pl - Opublikowano: 20.02.2020 11:30:55
5 lat Airbus Helicopters w Łodzi

Airbus Helicopters obchodzi dziś 5-lecie działalności w Łodzi. Uruchomione 19 lutego 2015 . biuro projektowania śmigłowców stopniowo zwiększa zatrudnienie i kompetencje inżynierskie oraz udanie wdraża opracowane rozwiązania w konstrukcjach śmigłowców już produkowanych przez grupę, jak i w projektach całkiem nowych wiropłatów.

"Jesteśmy obecnie jedyną w Polsce firmą zaangażowaną w projektowanie, rozwój i certyfikację nowych typów śmigłowców na rynku globalnym. W ciągu ostatnich pięciu lat nikt inny w tym kraju nie opracował, nie przetestował i nie przygotował do produkcji nowego wiropłatu", powiedział Mickael Peru, wiceprezes Airbus Helicopters.

Rodzina H160

Śmigłowcowe biuro projektowe w Łodzi zatrudnia 90 inżynierów zaangażowanych w kluczowe przyszłościowe programy Airbusa, w tym nowy, dwusilnikowy wielozadaniowy śmigłowiec H160, który wejdzie do eksploatacji już w bieżącym roku. Łódzcy inżynierowie odpowiadali za zaprojektowanie części płatowca H160. Dostawy wersji wojskowej - H160M - dla francuskich sił zbrojnych zaczną się w 2026 r.

Oprócz projektowania płatowca łódzki zespół prowadził także prace nad układami napędowymi i elementami ruchomymi. Opracował i przetestował wały oraz przekładnie do szybkiego śmigłowca nowej generacji Racer. Komponenty te są obecnie wykorzystywane do budowy jego prototypu.

Demo CityAirbus

Polscy inżynierowie byli również zaangażowani w budowę demonstratora CityAirbus. Stworzyli układ przeniesienia napędu z silników elektrycznych oraz byli odpowiedzialni za jego integrację z lokalnie zaprojektowanymi i przetestowanymi konstrukcjami wirników i kadłuba. CityAirbus odbył dziewiczy lot w 2019 r.; jego testy będą kontynuowane w 2020 r.

"Od początku dostrzegaliśmy ogromny potencjał tkwiący w polskim biurze projektowym i zatrudnionych tam świetnych inżynierach, którzy ukończyli Politechnikę Łódzką i uczelnie w innych polskich miastach. Niektórzy z nich zdecydowali się już na przeprowadzkę do centrów badawczo-rozwojowych Airbusa w Niemczech i Francji", powiedział Mickael Peru. "Pięć ostatnich lat dobitnie pokazało, że Airbus wywiązuje się z zobowiązań podjętych w Polsce."

Airbus Helicopters planuje dalszy rozwój swojej działalności w kraju. W tym roku zamierza uruchomić pod Łodzią. nowe laboratorium. Posłuży ono do testowania elementów układu transmisji opracowanych przez miejscowe biuro projektowe. Placówka w Łodzi otrzyma także nowe narzędzia do projektowania. Ponadto Airbus planuje kontynuować współpracę z Politechniką Łódzką dotyczącą bieżących i przyszłych programów śmigłowcowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Airbus
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....