TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

5 lat wrocławskiego terminalu lotniska - oto, jak się zmienił
WWW.WROCLAW.PL - Opublikowano: 10.03.2017 12:15:55 1 komentarz
5 lat wrocławskiego terminalu lotniska - oto, jak się zmienił

Nowy terminal wrocławskiego lotniska kończy 5 lat. Obiekt przeniósł obsługę ruchu lotniczego we Wrocławiu do ligi europejskiej. Z tej okazji w weekend na lotnisku czeka mnóstwo urodzinowych atrakcji.

Kolejny rozdział w historii Portu Lotniczego Wrocław rozpoczął się dokładnie 11 marca 2012 roku około godziny 6.00 rano. To wtedy pasażerowie lotu do Warszawy a zaraz potem do Londynu zostali obsłużeni po raz pierwszy w nowym terminalu. Zastąpił on stary terminal, który służy teraz do obsługi ruchu małych samolotów.

Nowoczesny terminal portu lotniczego powstawał 29 miesięcy. Jest 4 razy większy od starego i może obsłużyć rocznie nawet 4 miliony pasażerów. Z łatwością i bez zatrzymywania ruchu lotniczego można go rozbudować. Oprócz ciekawej bryły wyróżnia go również imponująca kubatura, to aż 330 tysięcy metrów sześciennych. Sama hala przylotów i odlotów ma powierzchnię ponad 5300 metrów kwadratowych.

Przez te 5 lat naprawdę sporo się działo. Lotnisko ciągle się rozwija a liczba pasażerów i kierunków lotów systematycznie wzrasta. Po otwarciu nowego obiektu jeszcze w 2012 roku swoją bazę operacyjną we Wrocławiu uruchomiły linię Ryanair. W tej chwili stacjonują w niej 3 samoloty. Irlandzkie linie na tyle polubiły Wrocław, że otworzyły w stolicy Dolnego Śląska także nowoczesne centrum IT. Swoją bazę na wrocławskim lotnisku mają również linie Wizzair, nocują u nas samoloty PLL LOT i Lufthansy.

W 2013 roku oddano do użytku specjalną płytę do odladzania samolotów. Wtedy też lotnisko zmieniło logo i odebrało nagrodę Platynowe Wiertło za najlepszą inwestycję. Rok później na lotnisku została przekroczona magiczna bariera, 2 milionów pasażerów obsłużonych w ciągu 12 miesięcy. Wtedy też Ryanair uruchomił z Wrocławia pierwsze połączenie krajowe na lotnisko Warszawa-Modlin. Rok 2014 to też moment kiedy na terenie lotniska swoją bazę otworzyło Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Rok 2015 to kolejne rekordy frekwencyjne oraz decyzja linii Ryanair o budowie we Wrocławiu bazy technicznej dla swoich samolotów. To trzecie takie miejsce w tej części Europy i nowe miejsce pracy we Wrocławiu.

Kolejny przełom nastąpił w roku 2016. To wtedy wrocławskie lotnisko po dużej inwestycji w najnowsze systemy nawigacji i modernizacji drogi startowej uzyskało certyfikat ILS Cat II, co oznacza, że we Wrocławiu operacje lotnicze mogą być realizowane w trudnych warunkach atmosferycznych.

W nowym terminalu obsłużono już 10 milionów pasażerów. Taką okrągłą liczbę zamknęła rodzina z Warszawy, która przyleciała zwiedzać wrocławskie Afrykarium. W aktualnej siatce połączeń jest blisko 40 połączeń lotniczych, w tym tanie loty do Madrytu, na Teneryfę, Maltę, czy do Kijowa. Latem liczba kierunków wzrasta nawet do około 60 połączeń. Na sporo nowych możemy liczyć też w kolejnych rozkładach jazdy.

W roku 2016 wśród najpopularniejszych kierunków lotów z Wrocławia była Malaga, Teneryfa, Alicante i Londyn. Za słońcem natomiast najchętniej latamy do Włoch, Hiszpanii i Grecji.

? Uruchomienie nowego terminalu to jedna z najważniejszych dat w historii wrocławskiego portu. Porównałbym to z awansem do ekstraklasy europejskich lotnisk. Terminal otworzył przed nami znacznie szersze perspektywy rozwoju. Obecnie osiągnęliśmy już pozycję regionalnego portu dla całej południowo-zachodniej Polski ? podkreśla Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

- Spodziewamy się, że w 2017 roku obsłużymy około 400 tysięcy pasażerów więcej niż w 2016, co daje około 2,8 mln pasażerów ? dodaje na koniec Dariusz Kuś.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
lotnisko
  • Abm – 12.03.2017

    Szkoda, że w Polsce nadal jest tendencja postkomuny państwowego przewoźnika. Jeżeli chcę lecieć gdzieś Lot'em z Wrocławia to jedyny kierunek to Warsza i... Tel Awiw!? Brak lotów do Berlina i krajowych

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....