TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

90. nagrodzonych pracowników na 90 lecie LOT-u
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 02.09.2019 11:30:02
90 nagrodzonych pracowników na 90 lecie LOT-u

90 pracowników Polskich Linii Lotniczych LOT otrzymało prestiżowe odznaczenia z okazji Święta Lotnictwa Polskiego i 90-tej rocznicy istnienia firmy. Przy okazji tej uroczystości prezes LOT-u Rafał Milczarski zapowiedział utworzenie obszernej wystawy poświęconej historii polskiego przewoźnika i poprosił byłych oraz obecnych pracowników o przynoszenie pamiątek, które mogłyby stanowić eksponaty.

Wyróżnienia rozdano 28 sierpnia w Święto Lotnictwa Polskiego w siedzibie przewoźnika.

-"Świętujemy w tym roku 90-lecie Polskich Linii Lotniczych LOT, w związku z tym zdecydowaliśmy, że dobrym celebrowaniem tego będzie uhonorowanie 90-ciu osób z LOT-u odznakami. To są bardzo zaszczytne odznaki, dobrze zakorzenione w naszej tradycji, odznaczenia: brązowe, srebrne i złote" – mówił podczas uroczystości Rafał Milczarski, prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT S.A.

Historia firmy

Na wydarzenie oprócz aktualnych, zaproszono także emerytowanych pracowników, dla których była to bardzo miła okazja by spotkać dawnych kolegów i koleżanki z pracy.

"Czułam się bardzo zaskoczona dostając tę nagrodę, złotą odznakę LOT-u z trzema diamentami. Ta nagroda jest dla mnie bardzo cenna, m.in. dlatego, że przyznają ją ludzie, z którymi na co dzień współpracujemy – zwykli pracownicy. Pracuje w dziale rozkładów w siatce połączeń. Staramy się pogodzić różnorodne, sprzeczne interesy różnych obszarów" – komentuje swoje wyróżnienie Elwira Olesiak, koordynator ds. rozkładów w LOT.

Początki powstania odznaki Zasłużony Pracownik PLL LOT datuje się na lata trzydzieste ubiegłego wieku, kiedy to w polskim lotnictwie komunikacyjnym wprowadzono honorowe wyróżnienia dla załóg za wylatane 100, 250 i 500 tysięcy kilometrów. Dzisiejsza odznaka, której wzór został opracowany w 1972 roku przez Mennicę Państwową jest ogromnym wyróżnieniem dla zasłużonych pracowników różnych obszarów.

Dbać o swoją historię

-"Początkowo to byli lotnicy: piloci, kapitanowie. Później rozszerzono to na wszystkich zatrudnionych, za największe osiągnięcia, czasem to było ratowanie życia na pokładzie. Dziś to jest nagroda za zaangażowanie, za zasługi. Mamy wielu bohaterów codzienności w Polskich Liniach Lotniczych LOT, którzy codzienną pracą przyczyniają się to tego, że LOT rośnie i może służyć pasażerom" – mówi Magdalena Pieśniewska, dyrektor Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi w LOT.

Jedną z osób wyróżnionych brązową odznaka był Jakub Bielecki. "Wydaje mi się, że odznaka, którą otrzymałem, bierze się stąd, że daje radość pracownikom. Jestem koordynatorem zespołu podróży służbowych i pracowniczych" – mówi Bielecki.

LOT zwrócił się z prośbą do byłych pracowników o przekazywanie pamiątek związanych z pracą w firmie.

-"To wartość, którą trzeba pieczołowicie chronić. Dlatego zdecydowaliśmy, że historię LOT-u musimy dobrze skatalogować i przygotować, by na 100-lecie firmy otworzyć wielką wystawę. Dlatego poprosiłem dzisiaj i pracowników i emerytów o to, żeby podzielili się z nami swoimi pamiątkami" – mówi prezes Milczarski. Te pamiątki odpowiednio opisane przez darczyńców będą stanowiły trzon wystawy poświęconej polskiemu przewoźnikowi. Jej otwarcie nastąpi w 2029 r. - dokładnie w stulecie założenia Polskich Linii Lotniczych LOT.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
personel
akcja
LOT

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....