TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

96 linii na czarnej liście KE. Armeńska nowość
InfoAir.pl - Opublikowano: 04.06.2020 16:30:40
96 linii na czarnej liście KE. Armeńska nowość

Komisja Europejska zaktualizowała we wtorek unijną listę linii lotniczych, które nie spełniają norm bezpieczeństwa i nie mogą latać do UE.

Dodano do niej przewoźników armeńskich. Obecnie znajduje się na niej 96 linii lotniczych.

Armenia dołącza

Komisja Europejska zaktualizowała we wtorek, 2 czerwca, unijny wykaz linii lotniczych podlegających zakazowi wykonywania przewozów lub ograniczeniom operacyjnym na terenie Unii Europejskiej, ponieważ nie spełniają one międzynarodowych norm bezpieczeństwa.

Wszystkie linie lotnicze certyfikowane w Armenii zostały dodane do listy. KE podała, że decyzja ta wynika z rozmów z Komitetem Lotnictwa Cywilnego Armenii (CAC) i sześcioma armeńskimi przewoźnikami lotniczymi.

Ponadto lista przewoźników lotniczych certyfikowanych w Kongo (Brazzaville), Demokratycznej Republice Konga, Kirgistanie, Libii, Nepalu i Sierra Leone została zweryfikowana i zmieniona. Dodano nowych przewoźników z tych krajów i usunięto tych, którzy przestali działać.

Czarna lista

"Europejski wykaz bezpieczeństwa lotniczego powinien być wykorzystywany jako instrument, który pomaga liniom lotniczym i krajom w ponownej ocenie i poprawie standardów lotów. Decyzja o włączeniu armeńskich przewoźników do unijnego wykazu bezpieczeństwa lotniczego została podjęta na podstawie jednomyślnej opinii wydanej przez Komitet ds. Bezpieczeństwa Lotniczego. Komisja, z pomocą Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej, jest gotowa współpracować i inwestować w Armenii w celu poprawy bezpieczeństwa lotniczego" - powiedziała komisarz ds. transportu Adina Valean.

Unijna lista bezpieczeństwa lotniczego nie tylko pomaga w utrzymaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa w UE, ale także pomaga liniom lotniczym i krajom w podnoszeniu tego poziomu, aby ostatecznie mogły zostać usunięte z listy. Unijny wykaz motywuje kraje mające problemy z bezpieczeństwem do dostosowania się do norm bezpieczeństwa.

96 linii

W wyniku aktualizacji łącznie zakazem z zakresu unijnej przestrzeni powietrznej objętych jest 96 linii lotniczych:

  • 90 linii lotniczych posiadających certyfikaty wydane w 16 państwach, ze względu na niewystarczający nadzór nad bezpieczeństwem ze strony władz lotniczych z tych państw;

  • Sześć pojedynczych przedsiębiorstw lotniczych, w oparciu o stwierdzone poważne niedociągnięcia w zakresie bezpieczeństwa: Avior Airlines (Wenezuela), Blue Wing Airlines (Surinam), Iran Aseman Airlines (Iran), Iraqi Airways (Irak), Med-View Airlines (Nigeria) oraz Air Zimbabwe (Zimbabwe).

  • Dodatkowo trzy linie lotnicze podlegają ograniczeniom operacyjnym i mogą latać wyłącznie do UE w przypadku określonych typów statków powietrznych: Air Service Comores (Komory), Iran Air (Iran) i Air Koryo (Korea Północna). (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
unia
linia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....