TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Air Show na lotnisku Ławica. W ten weekend
InfoAir.pl - Opublikowano: 17.05.2018 10:30:01
Air Show na Lotnisku Ławica. W ten weekend

720 minut pokazów, 80 maszyn w powietrzu i 80 wystawców, 35 pokazów solowych i grupowych, 4 skoczków spadochronowych i dziesiątki dodatkowych atrakcji - tak będą wyglądać tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze - Poznań Air Show, które odbędą się już w ten weekend na poznańskiej Ławicy.

Tegoroczny Poznań Air Show to okazja do uczczenia wielu rocznic. Pokazy połączone będą z obchodami upamiętniającymi 100-lecie Powstania Wielkopolskiego i 100-lecie odzyskania niepodległości. Swój jubileusz obchodzić będą również Polskie Siły Powietrzne.

Program wydarzenia podzielono na trzy bloki. Pierwszy z nich poświęcony jest powstaniu. Otworzy go przylot statków NATO Tiger Meet, które później będzie można podziwiać na wystawie. Następnie na niebie pojawią się kolorowe spadochrony skoczków ze Sky Magic S3 WAT, a po nich 3-godzinny blok wypełnią kolejne pokazy.

Blok drugi to "NATO Tiger Meet". Międzynarodowe Targi Poznańskie zaprosiły najlepszych pilotów służących w siłach powietrznych krajów członkowskich Sojuszu Północno-Atlantyckiego do zaprezentowania swoich umiejętności. Szkolenie wojskowe NATO Tiger Meet, które 14-25 maja odbędzie się w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach, jest zamknięte dla publiczności i jedyną możliwością zobaczenia tych samolotów z bliska będzie właśnie odwiedzenie Poznań Air Show.

Trzeci blok upamiętnia 100-lecie odzyskania niepodległości i 100-lecie Lotnictwa Wojskowego. To półtoragodzinny pokaz zespołów Spitfire - Supermarine Spitfire XVIE, MIG-15UTI, PZL TS-11 Iskra, F-16 - Polskie Siły Powietrzne, Sbach XA-41- Artur Kielak, MIG-29.

Nie tylko dla dzieci

Część samolotów, które będzie można zobaczyć podczas pokazów, pozostanie na terenie Ławicy jako elementy wystawy. Obok nich pojawią się również samoloty historyczne oraz militarny sprzęt pancerny. Zwiedzający Poznań Air Show będą mogli także pogłębić swoją wiedzę o Polsce podczas plenerowej lekcji historii, którą poprowadzą grupy rekonstrukcji historycznych. Na Poznań Air Show pojawi się blisko 200 rekonstruktorów prezentujących wyposażenie z różnych okresów historycznych. Z kolei grupa miłośników polskich samochodów terenowych na swoim stoisku zaprezentuje 10 Honkerów.

Podczas Poznań Air Show przygotowane będą specjalne strefy dla rodzin - dmuchany park atrakcji dla najmłodszych, strefy food trucków oraz gastronomiczne. Na terenie imprezy stać będzie beczkowóz i cztery zbiorniki z wodą pitną. Można wnieść własny prowiant i napoje w jednorazowych opakowaniach kartonowych i opakowaniach typu PET. Maksymalna dopuszczalna pojemność opakowania butelki z wodą to 1,5 l - nie można wnosić napojów w opakowaniach szklanych i aluminiowych. Na teren pokazu nie można wprowadzać zwierząt ani wnosić ostrych narzędzi.

Organizatorzy podkreślają, by pamiętać o nakryciu głowy, okularach przeciwsłonecznych i ochronnym balsamie do opalania. Przydatne mogą być też zatyczki do uszu. W punkcie informacyjnym Poznań Air Show dostępne będą zatyczki dla najmłodszych. Z myślą o dzieciach zostały także przygotowane specjalne opaski, które będzie można odebrać w punkcie informacyjnym i kasach Poznań Air Show. Przygotowano też specjalną strefę rodzinną, w której w ciszy i spokoju będzie można nakarmić i przewinąć dziecko.

Bilety, dojazd i parking

Bilety można kupić w cenie od 25 zł (przedprzedaż), 80 zł (jednokrotnego wstępu z parkingiem) po 300 zł (bilet VIP). Szczegółowy cennik można znaleźć na stronie organizatora: www.mtp.pl/pl/aktualno%C5%9Bci/pozna%C5%84-air-show-unikatowe-pokazy-lotnicze/. Dzieci do lat 3 i osoby z niepełnosprawnościami - wstęp bezpłatny.

Każdy, kto kupi bilety w przedsprzedaży, może przez cały dzień skorzystać z komunikacji miejskiej za darmo. Wystarczy mieć przy sobie wydrukowany bilet na Poznań Air Show. Przygotowane też będą specjalne trasy dojazdowe na tereny Ławicy.

Dla tych, którzy planują przyjechać na Poznań Air Show własnym samochodem, przygotowane zostaną specjalne strefy. Dostępny będzie parking na lotnisku (wjazd od ulicy Łobżenickiej - bilet na parking wraz z biletem wstępu można kupić tylko w przedsprzedaży), Torze Poznań (wjazd ul. Wyścigowa 3, Przeźmierowo - płatny 20 zł) i Auchan Swadzim - bezpłatny. Na terenie przy Centrum Handlowym zostanie wydzielona specjalna strefa dla gości Poznań Air Show. Zwiedzającym zostanie udostępniony również parking rowerowy (cena: 5 zł/rower) przy ul. Lotniczej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
Lotnisko Poznań

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....