TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Akcja "Włoska temperatura" w Katowicach
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 26.02.2020 12:30:52
Lotnisko Katowice: Akcja Temperatura w jednym samolocie; fot. Katowice Airport

Służby medyczne lotniska w Pyrzowicach skontrolowały dotąd pasażerów jednego samolotu pod kątem profilaktyki koronawirusa. Nie stwierdziły niczego niepokojącego. Osobom przylatującym z północnych Włoch mierzona jest temperatura.

Procedury wprowadzono we wtorek. Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS) kontrolowani są pasażerowie samolotów z północnej części Włoch, gdzie zanotowano zachorowania. W przypadku lotniska w Pyrzowicach są to rejsy z Bolonii i z Mediolanu-Bergamo.

Bezdotykowe pirometry

Pasażerom tych samolotów, przy opuszczaniu przez nich pokładu, służba medyczna mierzy temperaturę bezdotykowymi pirometrami.

"Samoloty ze wskazanych kierunków ustawiane są na stanowiskach oddalonych, co gwarantuje separację od reszty ruchu pasażerskiego" – zaznaczyli przedstawiciele lotniska.

"Do tej pory kontroli poddano pasażerów jednego samolotu – z Bergamo. Proces przebiegł bardzo sprawnie, kontrola 150 osób z tego rejsu trwała ok. 10 minut. U żadnej osoby nie stwierdzono podwyższonej temperatury ciała" – powiedział PAP Piotr Adamczyk z Katowice Airport.

Na lotnisku w Przyrzowicach tygodniowo ląduje sześć samolotów z północnych Włoch – cztery z Bergamo i dwa z Bolonii. W środę późnym popołudniem na lotnisku w Pyrzowicach pojawi się kolejny samolot z Bergamo. Podróżujące nim osoby także zostaną skontrolowane. Procedura ta będzie prowadzona do odwołania.

Zarządzenie GIS

Jak przypomniał GIS, w ostatnich kilku dniach w północnych Włoszech (regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont i Emilia Romania,) obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Osoby, które były w tej części Włoch i zaobserwowały u siebie gorączkę, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, powinny bezzwłocznie telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Osobom, które nie zaobserwowały niepokojących objawów, GIS zaleca kontrolowanie stanu zdrowia przez dwa tygodnie – mierzenie temperatury i zwrócenie uwagi na występowanie objawów grypopodobnych. W razie wystąpienia objawów choroby powinny one powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Sanepid powinny też bezzwłocznie powiadomić osoby, które miały kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem.

GIS zwraca uwagę na konieczność przestrzegania zasad higieny: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcję środkiem na bazie alkoholu.

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, wybuchła w grudniu w Wuhanie w środkowych Chinach. Zgodnie z ostatnim raportem WHO z 24 lutego na świecie potwierdzono blisko 80 tys. przypadków zarażeń. W Chinach potwierdzono ponad 77 tys. zarażeń i zanotowano ponad 2,5 tys. ofiar śmiertelnych. Poza Państwem Środka potwierdzono ponad 2 tys. przypadków zachorowań w 29 państwach, m.in. w Iranie, Włoszech, Niemczech i we Francji. Poza Chinami wirus spowodował 23 zgony.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
Lotnisko Katowice
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....