TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Bardzo dobry czerwiec w Bydgoszczy
LOTNISKO BYDGOSZCZ - Opublikowano: 07.07.2015 13:07:34
Bardzo dobry czerwiec w Bydgoszczy

Lotnisko w Bydgoszczy w czerwcu obsłużyło ponad 40 tysięcy pasażerów, co stanowi blisko 65 % wzrost.

Ruch regularny w ubiegłym miesiącu w porcie wzrósł o 33%, dodatkowo z Portu Lotniczego w Bydgoszczy odprawiono blisko 8 tysięcy pasażerów, którzy skorzystali z naszego lotniska z uwagi na remont drogi startowej w Porcie Lotniczym w Gdańsku. Głównie byli to pasażerowie linii Wizz Air, Enter Air, Small Planet i Norwegian.

W sumie z bydgoskiego lotniska skorzystało w tych dniach ponad 13 300 pasażerów.

W związku ze zwiększonym natężeniem ruchu wprowadzono wiele nowych pro pasażerskich rozwiązań, które będą służyć pasażerom korzystającym na co dzień z bydgoskiego lotniska.

Ze względu na zamknięcie lotniska w Gdańsku, Port Lotniczy w Bydgoszczy w dniach 12-15 czerwca br. obsłużył ponad 50 dodatkowych startów i lądowań samolotów takich linii jak Wizz Air, Ryanair, Norwegian, Enter Air, Pegasus, Small Planet oraz Lufhansa. Do bydgoskiego portu została też tymczasowo przeniesiona z Gdańska baza operacyjna Wizz Air.

-Chcąc zapewnić sprawną obsługę pasażerów wprowadziliśmy wiele usprawnień. Dotyczyły one zarówno naszych procedur, współpracy ze Strażą Graniczną jak też dodatkowych inwestycji czy modernizacji, które zwiększyły znacząco przepustowość portu. Teraz będą one służyć pasażerom bydgoskiego lotniska. Patrząc na opinie pasażerów i wyniki ankiet mogę śmiało powiedzieć, że zaliczyliśmy ten ważny test dla Portu. Mam nadzieję, że nasze lotnisko stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym partnerem dla linii lotniczych czy też portem docelowym w przypadku planowanych remontów innych sąsiednich lotnisk. - powiedział Tomasz Moraczewski, Prezes Portu Lotniczego w Bydgoszczy.

Podczas weekendu została w pełni wykorzystana zmodernizowana infrastruktura lotniskowa m.in. płyty postojowe, systemy bezpieczeństwa i kontroli lotów - czy też urządzenia i rozwiązania zakupione dla obsługi pasażerów. Jednym z nich jest nowoczesny Ambulift, które pozwolił na sprawny transport niepełnosprawnych pasażerów z terminala do samolotu na wózkach inwalidzkich, a nawet noszach. Innym elementem, który będzie służyć na stałe pasażerom jest nowe zadaszenia przed terminalem od strony płyt postojowych. Dzięki niemu, nawet w przypadku większej liczby pasażerów obsługiwanych w tym samym czasie, wszyscy podróżni będą oczekiwać pod dachem, osłonięci od niekorzystnych warunków pogodowych. W związku z przekierowaniami z Gdańska Gate 1 i Gate 2 zostały zwiększone dzięki wielkopowierzchniowym namiotom.

- Wzmożony ruch to najlepsza okazja aby w praktyce sprawdzić założenia dalszych planów rozbudowy naszego terminala i infrastruktury lotniskowej, szczególnie tej dedykowanej bezpośrednio pasażerom. Udało nam się zidentyfikować szczególnie krytyczne elementy i już dziś mogę powiedzieć, że planowana na najbliższe lata rozbudowa terminalu i infrastruktury towarzyszącej ? m.in parkingów - będzie uwzględniać doświadczenie z tego czerwcowego weekendu ? dodał Tomasz Moraczewski.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
lotnisko
pasażer

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....