TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Brytyjczycy deklarują wsparcie przy budowie CPK [FILM]
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 03.10.2019 15:30:14
Brytyjczycy deklarują wsparcie przy budowie CPK

Brytyjskie firmy zrzeszone w British Aviation Group (BAG) są zainteresowane uczestnictwem w Centralnym Porcie Komunikacyjnym (CPK) - poinformował w PAP dyrektor komunikacji i PR spółki CPK Konrad Majszyk. Jak dodał, do BAG należą firmy, które budowały m.in. lotniska w Seulu i Stambule.

"Zrzeszone w BAG brytyjskie firmy są zainteresowane uczestnictwem w projekcie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Mają one ogromne doświadczenie i kompetencje w budowie największych lotnisk na świecie, np. w Stambule, Seulu, Singapurze i Pekinie" - powiedział 2 października Majszyk.

Przedstawiciele spółki uczestniczą w Londynie w dwudniowych warsztatach zorganizowanych przez BAG, a także przez brytyjski departament handlu międzynarodowego oraz Ambasadę Wielkiej Brytanii w Warszawie.

Poniżej film o zakresie działalności BAG:


Światowa liga

"Udział w warsztatach spółki CPK z całą pewnością zaprocentuje w przyszłości. W trakcie tych dwóch dni od projektantów ze światowej ligi dowiedzieliśmy się, z jakimi wyzwaniami spotkali się przy projektowaniu innych portów i na co zwracali uwagę na etapie ich planowania. Jesteśmy na wstępnym etapie przygotowań do projektowania i budowy CPK. Naszym celem jest weryfikacja założeń koncepcyjnych CPK, uzgodnienie ich z potrzebami przyszłych użytkowników, a następnie wprowadzenie korekt" - tłumaczy Majszyk.

Jak wskazał, obecnie największe porty lotnicze powstają w Azji. "Brytyjski sektor projektowo-wykonawczy jest zaangażowany w te inwestycje. Dlatego chcemy od Brytyjczyków czerpać doświadczenia" - powiedział.

Majszyk wyjaśnił, że Brytyjczycy podzielili się swoimi doświadczeniami m.in. na temat budowy infrastruktury lotniskowej, w tym budowy pasów startowych, terminali, dróg kołowania, a także powiązaniem infrastruktury lotniskowej z siecią dróg i kolei.

Trwają konsultacje

Majszyk przypomniał, że do 31 października potrwają konsultacje briefu strategicznego Centralnego Portu Komunikacyjnego. "Do tego czasu do CPK mogą wciąż zgłaszać się podmioty, które chcą zaopiniować koncepcję nowego portu lotniczego, proponując zmiany i nowe rozwiązania. Dotychczas weryfikację przeszło pozytywnie ponad 130 firm i instytucji, m.in. Polska Grupa Lotnicza (LOT, LOT AMS, LS Airport Services), Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz szereg firm wykonawczych, projektowych i logistycznych" - dodał.

Jednocześnie CPK konsultuje koncepcję portu lotniczego z największymi liniami lotniczymi świata w ramach komitetu ACC powołanego wspólnie ze Zrzeszeniem Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA). Kolejne spotkanie w ramach ACC zaplanowane jest w Warszawie na 18 października.

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3 tys. ha zostanie wybudowany Port Lotniczy Solidarność, który w pierwszym etapie będzie mógł obsługiwać 45 mln pasażerów rocznie, a docelowo ok. 100 mln. W skład CPK wejdą też inwestycje kolejowe: węzeł w bezpośredniej bliskości portu lotniczego i połączenia na terenie kraju, które umożliwią przejazd między Warszawą a największymi polskimi miastami w czasie nie dłuższym niż 2,5 godz. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
CPK
W. Brytania

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....