TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Come back Boeinga 737 Max! Już w maju
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 25.03.2020 13:30:14
Come back Boeinga 737 Max! Już w maju

Boeing planuje wznowić w maju produkcję samolotów 737 Max - poinformowała agencja Reutera, powołując się na źródła zbliżone do sprawy. Maszyny od roku pozostają uziemione po katastrofach w Indonezji i Etiopii, a ich produkcja jest wstrzymana od stycznia.

Żeby móc powrócić do przestrzeni powietrznej, model Boeing 737 Max musiał otrzymać od amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa Cywilnego (FAA) certyfikat dopuszczający do lotów pasażerskich. Jako że procedury się przedłużały, firma w styczniu tego roku zawiesiła produkcję modelu 737 Max. Teraz chce wrócić na rynek.

Od maja

Według informatorów Reutera, amerykański koncern m.in. skierował zapytania do współpracujących z nim dostawców części 737 Max, czy będą w stanie dostarczyć je już w kwietniu. Boeing miałby wznowić produkcję modelu od maja.

"To będzie bardzo powolne, metodyczne i systematyczne wznawianie linii produkcyjnej i zbieranie zespołu. Na pewno priorytetem numer jeden jest odzyskanie klientów" - powiedział agencji Reutera szef finansów Boeinga Greg Smith.

Jak pisze Reuters, Boeing planował ruszyć z produkcją maszyn wcześniej, bo już w kwietniu. Te plany pokrzyżowała jednak pandemia Covid-19 i związane z nią przerwy i ograniczenia w działaniu fabryk oraz w funkcjonowaniu przewoźników. Stąd przesunięcie terminu na maj.

Wcześniej w tym tygodniu Boeing poinformował, że od środy tymczasowo zamknie swoje zakłady produkcyjne w północno-zachodnim stanie Waszyngton, żeby zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Koncern odnotował już kilka przypadków zakażenia Covid-19 wśród swoich pracowników, głównie w zakładach zlokalizowanych w sąsiedztwie Seattle, m.in. w położonej na północ od miasta miejscowości Everett.

Boeing liczy, że uda mu się otrzymać 60 mld dolarów pomocy rządowej, głównie w postaci gwarancji kredytowych dla przemysłu lotniczego. Pomoże to firmie uporać się ze stratami wynikającymi z epidemii.

Sytuacja w USA

Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa zadecydowała o tymczasowym uziemieniu pasażerskich odrzutowców Boeing 737 Max po katastrofach lotniczych w październiku 2018 r. w Indonezji i w marcu 2019 r. w Etiopii. Zginęło wówczas łącznie 346 pasażerów i członków załogi. Po tych wydarzeniach wszystkie maszyny tego modelu wykorzystywane przez linie lotnicze na całym świecie, w tym polski LOT, zostały wycofane z eksploatacji. Wielu przewoźników odwołało również planowane i złożone wcześniej zamówienia na Boeingi 737 Max.

Zdaniem specjalistów przyczyną katastrof był prawdopodobnie wadliwy system MCAS (system poprawy charakterystyki manewrowej), pomagający pilotom zapanować nad maszyną i zapobiegać przeciągnięciu, czyli gwałtownej utracie wysokości przez samolot. Boeing zapewnił, że wprowadził już niezbędne modyfikacje oprogramowania komputerów pokładowych, żeby zapewnić pełną sprawność maszyn. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
samolot
Boeing
USA

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....