TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Czy nowy producent samolotów zagrozi pozycji Boeinga i Airbusa
Marek Sieczkowski - Opublikowano: 08.01.2008 20:06:13
Czy nowy producent samolotów zagrozi pozycji Boeinga i Airbusa

Dobre wiadomości z rynku pasażerskich przewozów lotniczych to dobre wieści dla producentów samolotów. Wzrasta liczba zamówień, głównie od linii z Bliskiego Wschodu. Być może właśnie w Chinach powstanie konkurencja dla Boeinga i Airbusa.

Dobrą koniunkturę na rynku lotniczym wykorzystują nie tylko przewoźnicy ale i producenci. Z roku na rok rosną zamówienia na nowe samoloty. Dwa światowe giganty –Boeing i Airbus –będą produkować coraz więcej maszyn. Boeing podał do publicznej wiadomości, iż w roku 2007 dostał rekordowe zamówienia na 1423 samolotów komercyjnych, czyli o 35 proc. więcej niż rok wcześniej. Airbus do końca listopada miał zamówienia na ponad 1200 maszyn. Wyniki za cały rok ma podać w najbliższym miesiącu.

  

Lotnicze przewozy pasażerskie rocznie rosną w tempie 6-7 proc. W krajach szybko rozwijających, takich jak Chiny czy Indie, tempo wzrostu notowane jest wynikiem dwucyfrowym. Dzięki temu linie lotnicze mogą inwestować w unowocześnienie floty. W liczbie zamówień przodują linie lotnicze z krajów Bliskiego Wschodu –takie jak chociażby Emiratem, Qatar Airways czy też Dubai Aerospace Enterprise. Bardzo dużo maszyn kupują Chińczycy. Według szacunków przez następne 20 lat w Chinach będzie zapotrzebowanie na blisko 3 tys. nowych samolotów.

  

Ze względu na dobre wyniki przewozowe oraz optymistyczne prognozy w Chinach niedługo urośnie konkurencja dla Boeinga i Airbusa.Jak informuje austriacka gazeta Die Presse —wkrótce dojdzie do fuzji dwóch największych firm przemysłu lotniczego Chin, China Aviation Industry Corp. (AVIC I) oraz AVIC II. Już w ubiegłym roku kompetentny chiński resort oznajmił, że Chiny produkować będą 150-osobowe samoloty o wąskim korpusie, których pierwsza seria ma ruszyć z taśmy produkcyjnej w 2020 r. Obecnie firmy AVIC I–II są dostawcami Airbusa i Boeinga, a fuzja ma na celu uniezależnienie się od tych dwóch gigantów. Ponadto, niedawno Chińczycy pokazali pierwszy zaprojektowany przez siebie 90-miejscowy samolot regionalny (inauguracyjny lot ma się odbyć w marcu). Będzie on konkurował głównie z samolotami produkowanymi przez kanadyjskiego Bombardiera czy brazylijskiego Embraera.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Boeing
Airbus
Wyniki
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....