TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Dobre półrocze we Wrocławiu
PORT LOTNICZY WROCŁAW - Opublikowano: 14.07.2016 09:07:33
Dobre półrocze we Wrocławiu

Wrocławskie lotnisko notuje kolejne rekordy. W pierwszym półroczu tego roku obsłużyło dokładnie 1 mln 97 tysięcy pasażerów. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku nastąpił wzrost o ponad 3%.

Tak dobry wynik Port Lotniczy Wrocław zawdzięcza w dużej mierze połączeniom niskokosztowym. W tym segmencie wzrost liczby pasażerów wyniósł blisko 9% i przełożył się na prawie 644 tysięcy pasażerów obsłużonych w pierwszym półroczu 2016 roku. Na tych trasach przewoźnicy notują doskonałe, blisko 100% wypełnienia samolotów. Tak było w przypadku lotów na Wyspy Brytyjskie, ale i do Alicante, Barcelony, Malagi, Rzymu czy na Teneryfę.

Jak zauważa Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, podróżnych przybywa we wszystkich kluczowych segmentach ruchu.

? To pokazuje, że lotnisko rozwija się równomiernie. Służy podróżnym w realizacji ich rosnących potrzeb, zarówno w kontekście tanich lotów, ale też połączeń do największych hubów przesiadkowych Europy czy lotów krajowych ? mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Tylko w pierwszym półroczu 2016 roku w ruchu krajowym obsłużono 220 tysięcy pasażerów, co oznacza wzrost na poziomie 5,5% w porównaniu z pierwszym półroczem 2015 roku. Ostatnio w rozkładzie pojawiły się nowe loty krajowe do Radomia i Olsztyna. Na Mazury zaledwie w ciągu 80-90 minut można polecieć dwa razy w tygodniu ? w poniedziałki oraz w piątki. Do Radomia dolecimy w czasie 70 minut we wtorki, czwartki i w niedziele. Wielkim zainteresowaniem niezmiennie cieszy się Warszawa. Z Wrocławia chętnie latamy zarówno na lotnisko Chopina z PLL LOT, jak i liniami Ryanair do Modlina.

Przewoźnicy reagują też na stale zwiększającą się popularność połączeń do dużych hubów przesiadkowych w Europie. Widać, że coraz więcej pasażerów wrocławskiego lotniska korzysta

z przesiadek na trasach transkontynentalnych, głównie do Stanów Zjednoczonych i metropolii azjatyckich. W letnim rozkładzie lotów pasażerowie mają do dyspozycji 4 sieciowe połączenia międzynarodowe ? do Monachium, Frankfurtu, Düsseldorfu i Kopenhagi, a przewoźnicy dołożyli dodatkowe rejsy na wybranych trasach (Monachium i Frankfurt).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Port Lotniczy Wrocław
Wrocław
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....