TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Dobre wyniki Amadeus za rok 2017
InfoAir.pl - Opublikowano: 28.02.2018 17:03:32
Dobre wyniki Amadeus za rok 2017

W 2017 r. Amadeus wypracował dobre wyniki finansowe między innymi dzięki stabilnemu rozwojowi wszystkich jednostek biznesowych, a także pomyślnej realizacji strategii dywersyfikacji.

  • Najważniejsze dane finansowe w ujęciu rocznym (12 miesięcy zakończone 31 grudnia 2017 r.)

  • Przychody ze sprzedaży wzrosły o 8,5%, do poziomu 4 852,7 mln euro.

  • Wskaźnik EBITDA odnotował wzrost o 9,7%, do poziomu 1 865,1 mln euro.

  • W segmencie Dystrybucji całkowita liczba rezerwacji biletów lotniczych dla biur podróży wzrosła o 6,3%, do poziomu 568,4 mln.

  • W segmencie Rozwiązań IT liczba odprawionych pasażerów wzrosła o 19,8%, do poziomu 1 656,5 mln.

Amadeus IT Group S.A., będąca jednym z głównych dostawców rozwiązań technologicznych na potrzeby globalnej branży turystycznej, osiągnęła w 2017 r. skorygowany zysk w wysokości 1 116,1 mln euro, co stanowi wzrost o 22,5% w porównaniu z 2016 r. Przychody ze sprzedaży Amadeus wzrosły w ubiegłym roku o 8,5%, do kwoty 4 852,7 mln euro, natomiast zysk EBITDA wzrósł o 9,7%, do poziomu 1 185,1 mln euro. Osiągnięcie tak wysokiego wzrostu zysku możliwe było między innymi dzięki dodatnim wynikom na działalności operacyjnej oraz zmniejszeniu kosztów finansowych i obciążeń podatkowych. Efektywna stawka podatku dochodowego zapłaconego w 2017 r. wyniosła 20,8%, a więc zmniejszyła się w porównaniu do stawki za 2016 r., wynoszącej 28,2%. Wpływ na jej obniżenie miały korekty rezerw z tytułu odroczonego podatku dochodowego we Francji i USA, wynikające z wprowadzenia w tych krajach niższych stawek podatku dochodowego od osób prawnych począwszy od 2018 r.

Komentarz Luisa Maroto, prezesa i dyrektora generalnego spółki Amadeus: - W 2017 r. spółka Amadeus odnotowała dalszy solidny wzrost wyników finansowych. Dodatnie wyniki osiągnięte we wszystkich segmentach naszej działalności przełożyły się na wzrost EBITDA o 9,7% i skorygowanego zysku o 22,5% w ujęciu rocznym. Segment Rozwiązań IT dla linii lotniczych realizował przełomowe przedsięwzięcia, m.in. przeprowadzoną w maju ubiegłego roku migrację obsługi lotów krajowych linii Southwest do Altéa. Podpisaliśmy również istotne umowy z czołowymi przewoźnikami, w tym Air Canada, co przyczyniło się do dalszej dywersyfikacji geograficznej naszej działalności. Znajduje to odzwierciedlenie w konkretnych liczbach. W ubiegłym roku już 57,7% odpraw pasażerów realizowanych za pomocą naszych systemów odbyło się poza Europą, podczas gdy w 2016 roku wskaźnik ten wynosił 54,1%.

Stabilny wzrost odnotowaliśmy także w segmencie Dystrybucji. Liczba rezerwacji biletów lotniczych dokonywanych przez biura podróży wzrosła we wszystkich regionach, m.in. dzięki dobrej koniunkturze w branży oraz zwiększeniu naszego udziału w rynku2 o 0,6 pp, do poziomu 43,9%.

Również nasze nowe inwestycje rozwijały się pomyślnie. W listopadzie firma Premier Inn rozpoczęła korzystanie z dwóch kluczowe funkcji (CRS i PMS) oferowanych w ramach naszej platformy Hospitality. Liczba odbiorców naszych usług w branży rozwiązań technologicznych dla portów lotniczych wzrosła dzięki umowom, jakie zawarliśmy z lotniskami na całym świecie, od Australii po Francję, USA i region WNP.

Biorąc pod uwagę perspektywy wzrostu ruchu turystycznego i przyspieszenia gospodarczego na całym świecie, a także pozytywne trendy w naszej branży, jesteśmy pewni, że w 2018 r. Amadeus utrzyma wysokie tempo dalszego rozwoju."Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
Amadeus
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....