TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Droższa lotnicza majówka Polaków. O 26 procent
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 06.04.2018 08:00:51
Droższa lotnicza majówka Polaków. O 26 procent

Polacy, udający się na majówkę w tym roku, wydadzą na bilety lotnicze 26 proc. więcej niż dwa lata temu; planują też spędzić długi majowy weekend bliżej domu - wynika z badania Kayak.pl. W 2016 roku na loty wydaliśmy średnio 765 zł, a w tym roku – średnio 960 zł.

Jak wskazali eksperci Kayak.pl, podczas tegorocznego długiego weekendu majowego podróżni z Polski "zdecydowanie wolą odwiedzać europejskie metropolie i słoneczne miejsca na południu kontynentu". "Zarówno w tym roku, jak i rok oraz dwa lata wcześniej, w czołówce najpopularniejszych kierunków znalazły się Barcelona, Rzym, Lizbona i Londyn. Dodatkowo, w 2018 roku w rankingu zadebiutowały Ateny i Korfu" - wskazano.

"Tej wiosny Polacy zdecydowanie chętniej planują spędzić majówkę bliżej domu. W ubiegłym roku aż 4 z 10 najchętniej wybieranych w tym okresie kierunków podróży znajdowały się poza Europą, w tym roku natomiast są to jedynie Bangkok i Nowy Jork" - napisano.

Według badania jednym z powodów, dla których w zestawieniu najpopularniejszych kierunków majowych podróży jest niewiele miast znajdujących się poza Europą, jest zauważalny wzrost cen biletów lotniczych do tych miejsc. "W tym roku za lot do Bangkoku i Nowego Jorku trzeba zapłacić odpowiednio 22 proc. i 21 proc. więcej niż w 2017 roku" - wskazano.

Jednak, jak wynika z badania, niezależnie od wybranego kierunku podróży, podczas tegorocznego weekendu majowego Polacy są gotowi wydać na bilety lotnicze aż 26 proc. więcej niż dwa lata temu. W 2016 roku wydali oni na loty średnio 765 zł, a tej wiosny – średnio 960 zł - wyliczono.

Badanie pokazało ponadto różnice w wyborach turystów z różnych części Polski. Podczas tegorocznego długiego weekendu majowego, tak jak i w ubiegłych latach, w czołówce najchętniej wybieranych połączeń z warszawskich lotnisk znajdują się odległe kierunki, takie jak Bangkok czy Nowy Jork. Hiszpania, a w szczególności Majorka i Barcelona, to z kolei ulubiony cel majowych podróży osób wylatujących z Krakowa. Z kolei podróżni z Gdańska częściej niż mieszkańcy innych części kraju preferują bliskie kierunki podróży – jedynym bardziej oddalonym miejscem wybieranym przez nich na tegoroczną majówkę jest Tel Awiw.

Zespół Kayak.pl przeanalizował także, które regiony Polski cieszą się największą popularnością wśród podróżnych planujących majowy odpoczynek w kraju.

Na pierwszej pozycji uplasowała się Warszawa, ale w rankingu nie zabrakło także innych popularnych miast, takich jak Kraków i Wrocław (odpowiednio 4. i 5. pozycja) oraz Toruń i Gdańsk (7. i 8. miejsce na liście). Badanie pokazuje również, że długi weekend majowy to dla podróżnych z Polski dobry czas na wyjazd nad morze (w pierwszej trójce znalazły się Mielno i Ustka, a w dalszej części zestawienia – Sopot) oraz w góry (Zakopane, Szklarska Poręba).

Badanie pokazuje, że Polacy zaczynają planować wyjazdy na weekend majowy siedem miesięcy wcześniej, niezależnie od tego, czy myślą o podróży po Europie, czy na inny kontynent.

Ponadto, jak wskazano, w ciągu ostatnich trzech lat średnia długość wyjazdu nie uległa wielkim zmianom. "W 2016 roku majówkowy wyjazd polskich turystów trwał średnio 7 dni, w zeszłym roku – 8 dni, a podczas tegorocznego długiego weekendu majowego Polacy spędzą w podróży średnio 6 dni" - obliczono.

Kayak to światowa wyszukiwarka turystyczna, niezależnie zarządzana jednostka należąca do Booking Holdings Inc. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
pasażer
raport
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....