TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Gdańsk i 5-milionowy pasażer w ciągu roku [FILM]
InfoAir.pl - Opublikowano: 17.12.2019 12:30:47
Gdańsk i 5-milionowy pasażer w ciągu roku [FILM]

16 grudnia 2019 r. po godzinie 13 obsłużony został na gdański m lotnisku 5 milionowy pasażer. Była nim pani Marzena z córką Hanią. Przyleciały samolotem z Frankfurtu.

Były gratulacje, upominki i wielki tort dla wszystkich pasażerów. W uroczystości w terminalu T2 na gdańskim lotnisku wziął udział również Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, który złożył osobiste gratulacje jubileuszowej pasażerce oraz pracownikom lotniska.

Wielki sukces

Przekroczenie bariery 5 mln obsłużonych w ciągu roku pasażerów to wielkie święto na każdym lotnisku. Nie inaczej było w poniedziałek 16 grudnia 2019 r. w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

– Kończący się rok był znakomity. Rekordowa liczba podróżnych, najlepszy w historii wynik finansowy, kilka nowych atrakcyjnych połączeń – wyliczał Tomasz Kloskowski, prezes PLG. – 5 milionów pasażerów w ciągu roku to wielkie wydarzenie. Czemu to zawdzięczamy? Pomorze prężnie się rozwija, gospodarka stale się umacnia, a siła nabywcza mieszkańców rośnie. Latamy coraz chętniej i coraz częściej – powiedział prezes Kloskowski.

Z Dubaju

Wiszący nad wyjściem ze strefy celnej licznik odliczał kolejnych pasażerów. Kiedy po raz kolejny drzwi się otworzyły zatrzymał się pokazując cyfrę 5 000 000. Jubileuszowym pasażerem okazała się pani Marzena z Gdańska, która wraz z córeczką Hanią przyleciała przez Frankfurt z Dubaju.

– Jestem bardzo mile zaskoczona. Nie spodziewałam się , że zostanę jubileuszową pasażerką – powiedziała zaraz po wyjściu ze strefy celnej. – W Dubaju byłam u męża, który tam pracuje. Nie latam zbyt często, ale jeśli to możliwe staram się wybierać połączenia z Gdańska. Cieszę się, że lotnisko tak się szybko rozwija oraz jest coraz więcej połączeń – dodała.

Zobaczcie to na filmie:


5 mln i co dalej?

Pierwszy milion pasażerów był osiągnięty w 2006 roku. Cztery miliony zostały przekroczone w 2016 roku. Czy jest szansa na kolejne rekordy?

– Jestem optymistycznie, ale i rozważnie nastawiony do przyszłości. Na razie jesteśmy na 3 miejscu w Polsce, ale katowickie lotnisko depcze nam po piętach. Chciałbym utrzymać ok. 7 proc. dynamikę wzrostu. Cały czas rozmawiamy z przewoźnikami o nowych trasach. Są pewne plany, ale o szczegółach nie mogę jeszcze mówić – zapowiadał prezes PLG. – Szansę upatrujemy w rynkach wschodnich. Już nie Ukraina, ale Białoruś oraz Rosja. Tam powoli zaczynają wchodzić przewoźnicy niskokosztowi. Jednym z moich marzeń jest połączenie z Petersburgiem - podkreślił.

Jeśli prognozy się spełnią i nie dojdzie do załamania rynku w 2021 roku Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku może obsłużyć 6 mln pasażerów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
lotnisko
Lotnisko Gdańsk
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....