TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

GDN z najlepszym regionalnym wynikiem w kwietniu: 1128 pasażerów
InfoAir.pl - Opublikowano: 18.05.2020 12:30:24
GDN z najlepszym wynikiem podczas pandemii: 1128 pasażerów; fot. Airort Gdańsk

Port Lotniczy Gdańsk z największą liczbą pasażerów wśród lotnisk regionalnych w Polsce - w kwietniu, przy zakazie regularnych lotów.

A oto statystyki:

  • W kwietniu z Gdańska odprawiono 1128 pasażerów,

  • Lotnisko Kraków miało ich 50,

  • Bydgoszcz - 3.

Skąd tak dobry wynik GDN, jak na czas epidemii i zamkniętych granic wynik?

- Naszą siłą, nawet teraz, jest branża morska i wiertnicza - odpowiada Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk.

Prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy śmieje się z tego, że naszemu lotnisku udało udało się “pokonać" tradycyjnego już regionalnego rywala - Lotnisko Kraków.

-"To raczej taka ciekawostka na poprawę humoru, na śmiech przez łzy (były już miesiące w ciągu których przewoziliśmy pół miliona pasażerów), ale faktycznie, wygląda na to, że kwietniu byliśmy drugim w kraju po warszawskim lotnisku im. Chopina przewoźnikiem pasażerskim - tłumaczy Tomasz Kloskowski. - Nie ogłosiliśmy tej informacji, ponieważ zawsze publikujemy nasze wyniki w zestawieniu kwartalnym. Zadecydowała specyfika gospodarcza naszego regionu, ponieważ wykonywaliśmy loty pasażerskie dla marynarzy, którzy musieli dotrzeć do pracy na statkach w różnych częściach Europy, a także dla załóg platform wiertniczych. Jak widać branża morska i platformy to jest nasza siła nawet w czasie pandemii, a zapotrzebowanie na pracowników z Pomorza to efekt stopniowego odmrażana europejskiej gospodarki.

Loty tego typu realizowane są na zasadzie czarteru, na pokładach specjalnych samolotów i z uwagi na czas epidemii, za każdym razem wymagają mnóstwa zezwoleń. Na platformę na pokładzie samolotu przewozi się kilka osób jednocześnie, ale w przypadku załóg marynarskich w ramach jednego przelotu odprawianych jest od 50 do 100 osób.

Do 23 maja

A co z regularnymi lotami pasażerskimi: krajowymi i zagranicznymi? Aktualne rozporządzenie Rady Ministrów, które zakazuje takich operacji lotniczych obowiązuje do 23 maja.

-"Na pewno będzie jeszcze przedłużone, ale już widać ruch na rynku przewozów pasażerskich w Europie. Do nas także spływają pierwsze plany przewoźników. Regularne przeloty rozpoczną się prawdopodobnie w połowie czerwca w Europie, a w Polsce na przełomie czerwca i lipca - szacuje Tomasz Kloskowski. - Oczywiście, jeśli zostaną otwarte granice. Linie nie będą uruchamiać od razu pełnego rozkładu, na początek na poziomie około 40 procent i będą obserwować, na ile gotowi jesteśmy, by skorzystać z ich oferty. Wszystko zależy od nas tak naprawdę: czy będziemy się bać, czy nie. Ja jestem optymistą w tej sprawie.

W I kwartale 2020 roku Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy zanotował 11,4 proc. spadku ruchu pasażerskiego. Ruch towarowy cargo utrzymał się na poziomie I kwartału 2019. Spółka osiągnęła 6,3 mln zł zysku netto. Z powodu zatrzymania w połowie marca ruchu lotniczego wynik ten jest o 23 proc. niższy niż w porównywalnym okresie ubiegłego roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
rynek
lotnisko
Lotnisko Gdańsk

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....