TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Górka spotterska powstanie we Wrocławiu
WROCLAW.PL - Opublikowano: 14.10.2014 13:47:12
Górka spotterska powstanie we Wrocławiu
Tak zwana „górka”spotterska to wyniesione nad poziom bruku miejsce przy lotnisku, z którego dobrze widać starty i lądowania samolotów. Do tej pory wrocławscy pasjonaci lotnictwa takiego nie mieli. „Górka”ma powstać na zachód od terminalu, przy parkingu długoterminowym. Będzie to doskonałe miejsce do obserwacji samolotów dla wszystkich mieszkańców. W tej chwili w Polsce są takie m.in. w Warszawie i Gdańsku. –„We Wrocławiu ma powstać w okolicy parkingu długoterminowego, po zachodniej stronie nowego terminalu –mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR z Portu Lotniczego Wrocław. Niebawem ma być gotowy projekt, a potem zostanie już tylko realizacja. Do tej pory spotterzy z Wrocławia fotografowali głównie zza ogrodzenia lotniska i z 'dzikich' miejsc wokół portu. Teraz to się zmieni. To efekt kilkuletniej, ścisłej współpracuje z portem lotniczym. Niedawno władze portu lotniczego - w ramach współpracy ze spotterami - podstawiły dla nich wysokie, mobilne schody (takie jakimi wchodzi się na pokład samolotu) przy starym terminalu lotniczym. Jest tam instrukcja bezpieczeństwa, a schody pozwalają pasjonatom obserwować samoloty znad ogrodzenia lotniska. Już to pozwala swobodnie fotografować samoloty, ale ma być jeszcze lepiej.  Kim jest spotter? Tak mówi się w skrócie m.in. na pasjonatów lotnictwa, którzy uprawiają planespotting (ang. plane –samolot, to spot –namierzać) i fotografują samoloty. W wielu krajach na świecie posiadanie własnej grupy spotterów uważa się za nobilitację dla lotniska. Szacuje się, że we Wrocławiu jest kilkudziesięciu spotterów. Wszyscy kochają samoloty i są gotowi przyjechać pod ogrodzenie lotniska nawet o godz. 4 nad ranem, żeby sfotografować swój ulubiony. To jednak nie wszystko. Pojadą na drugi koniec kraju albo za granicę, żeby fotografować trwające kilka minut lądowanie nieprzeciętnej maszyny. Zrzeszają się głównie w dwóch grupach: wokół Stowarzyszenia Spotter.pl i stowarzyszeniu Wrocław Spotters. Spora grupa integruje się też przy profilu na Facebooku, który nazywa się EPWR. Większość z nich rozkład lotów wrocławskiego portu zna na pamięć, śledzą także wakacyjne przeloty czarterowe. Mają też swoje sposoby, aby zdobyć informacje nawet o lotach wojskowych.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....