TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Hala odlotów zamiast gorącej plaży? Oto historie Polaków, którzy utknęli na lotniskach
AIRHELP - Opublikowano: 02.07.2017 16:23:47
Hala odlotów zamiast gorącej plaży? Oto historie Polaków, którzy utknęli na lotniskach

Tom Hanks w filmie "Terminal" był uwięziony na nowojorskim lotnisku przez kilka miesięcy. Polscy podróżni nie utknęli jeszcze na żadnym z lotnisk na tak długo, ale niektórzy zdążyli już się na nich zadomowić. Oto historie rekordowych opóźnień z ostatnich miesięcy.

Ponad dobę czekali jesienią 2016 roku na Lotnisku Chopina turyści podróżujący na Dominikanę z jednym z biur podróży. Gdy przeszli odprawę bagażową, dowiedzieli się, że ich lot na ma opóźnienie. Nikt jednak nie poinformował ich, jak długo ono potrwa. Dopiero po wielu godzinach podano informację, że wyczarterowany samolot został trafiony przez piorun i uziemiony na innym lotnisku.

Od szóstej rano koczujemy na lotnisku. Jest nas około 200 osób. Mieliśmy lecieć na Dominikanę. Lot
czarterowy załatwiało biuro podróży (…). Nie mamy od nich żadnych informacji. Niektóre potrzebują dostępu do lekarstw, które są w bagażach. Nie mają do nich dostępu
– opowiadał mediom jeden z pasażerów.

28 godzin spędzili w sierpniu 2016 roku na niewielkim lotnisku turyści, którzy chcieli wrócić do kraju z wakacji na Krecie liniami Small Planet.

Jedyne wsparcie, które wtedy dostaliśmy to była zimna kanapka i butelka wody o trzeciej w nocy – wspominali w rozmowie z dziennikarzami po przylocie następnego dnia do Polski.

Zaledwie tydzień wcześniej, pasażerowie tych samych linii lotniczych spędzili noc na lotnisku w Bułgarii. Biuro podróży zapewniło nocleg w hotelu tylko rodzinom z dziećmi – pozostali za 180 turystów musieli czekać na lotnisku. Na dodatek – jak podkreślali – "cały czas podawano sprzeczne komunikaty o awarii".

W styczniu 2017 roku, z powodu awarii samolotu, aż o dwa dni przedłużył się pobyt turystów w Tajlandii. Wylot był przekładany kilka razy, a w sprawę zaangażował się sam konsul RP, który podjął się informowania 330 polskich pasażerów o rozwoju sytuacji.

Trzy razy zmieniano nam godziny odlotu. Początkowo podawano, że wylecimy około godziny 12, potem o 15, a na koniec, że o 21 czasu lokalnego. O tym, że lotu nie będzie dowiadywaliśmy się, gdy czekaliśmy na busy, które miały zabrać nas na lotnisko – relacjonował w rozmowie z prasą jeden z turystów.

Okres wakacyjny to krytyczny czas szczególnie dla popularnych przewoźników czarterowych. Większość z nich posiada niedużą flotę, a wyłączenie samolotu z ruchu sprawia, że trudno znaleźć mu zastępstwo. Biura podróży zwykle nie są przygotowane na takie sytuacje. Nerwowo szukają rozwiązań i nie potrafią na czas powiadamiać klientów o tym, co się dzieje. Komunikacyjny chaos psuje dobrze zapowiadające się wakacje.

Osłodą takiej sytuacji może być fakt, że za przymusowy pobyt na lotnisku często należy się odszkodowanie, a także odpowiednia opieka obejmująca m.in. ciepły posiłek i nocleg. Warto znać swoje prawa, ponieważ w przypadku odwołania lotu, opóźnienia powyżej 3 godzin na lotnisku docelowym oraz tzw. overbookingu można otrzymać nawet do 600 euro na osobę. Uzyskanie odszkodowania jest bardzo proste, gdy korzysta się z pomocy specjalistów, np. firmy AirHelp.

Dzięki doskonałej znajomości przepisów, a także ogromnej bazie danych, agregowanej z lotnisk, od
przewoźników, z firm śledzących loty, jesteśmy w stanie przygotować dobry merytorycznie wniosek o odszkodowanie. To znacznie skraca cały proces komunikowania się z przewoźnikiem, więc pieniądze szybko trafiają na konto poszkodowanych osób
– komentuje Natalia Gębska, Country Manager w AirHelp.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
AirHelp
odszkodowanie
opóźnienie
odwołania lotów

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....