TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Hiszpania najpopularniejszym wakacyjnym kierunkiem z krakowskiego lotniska
PAP - Opublikowano: 26.09.2017 19:35:47
Hiszpania najpopularniejszym wakacyjnym kierunkiem z krakowskiego lotniska

Hiszpania była najpopularniejszym wakacyjnym kierunkiem podróży z lotniska Kraków Airport. W tym okresie bardzo dużą popularnością cieszyło się też zainaugurowane na początku lipca połączenie LOT do Chicago. Pasażerowie wciąż chętnie latają do Wielkiej Brytanii.

Jak przypomniała rzecznik lotniska Monika Pabisek, w sezonie letnim, który potrwa do ostatniej soboty października pasażerowie krakowskiego lotniska mogą korzystać z 83 połączeń oferowanych przez 19 przewoźników. W porównaniu do poprzedniego sezonu wakacyjnego w ofercie jest 16 nowych kierunków, w tym jeden oferowany przez nowego przewoźnika w Kraków Airport – izraelską linię lotniczą EL AL.

W porównaniu do ubiegłorocznych wakacji, w lipcu i w sierpniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało o 11 proc. więcej pasażerów, w sumie to niemal 1,1 mln podróżnych.

W letniej ofercie krakowskiego lotniska 25 połączeń to kierunki typowo wakacyjne. 16 proc. pasażerów skorzystało z usług przewoźników, którzy oferowali takie połączenia. Najczęściej podróżowali do Hiszpanii – niemal 77 tys. podróżnych.

Spośród miast największą popularnością cieszył się Madryt. Linie lotnicze Ryanair oraz Iberia Express przewiozły łącznie blisko 19 tys. pasażerów pomiędzy stolicą Małopolski, a stolicą Hiszpanii.

Największym wzrostem popularności w porównaniu z ubiegłym rokiem cieszyło się połączenie na Cypr. Do Pafos podróżowało 48 proc. więcej pasażerów więcej niż w 2016 r.

Według badań przeprowadzonych wśród pasażerów wynika, że ponad połowa z nich jako cel podróży deklaruje chęć wypoczynku, pozostała wskazała na pracę lub odwiedziny rodziny – głównie w Wielkiej Brytanii.

Liderem wśród celów podróży z krakowskiego lotniska, niezaliczanych do kierunków wakacyjnych, wciąż pozostaje Wielka Brytania. Łącznie 19 połączeń do tego kraju oferuje czterech przewoźników British Airways, easyJet, Jet2.com oraz Ryanair. Z ich oferty skorzystało w lipcu i w sierpniu 250 tys. osób.

Najwięcej połączeń w ciągu wakacji odbyło się z Krakowa do Niemiec, głównie dzięki ofercie Lufthansy, AirBerlin i Eurowings. W sumie na trasach do naszych zachodnich sąsiadów zrealizowano ponad 1,7 tys. operacji lotniczych.

W lipcu niemal 40 proc. przesiadających się pasażerów stanowili pasażerowie linii lotniczej Lufthansa. Korzystali oni z węzłów we Frankfurcie i Monachium, aby dolecieć na inne kontynenty lub do europejskich miast, niedostępnych bezpośrednio z Krakowa.

Zimowy rozkład lotów zostanie wprowadzony w ostatnią niedzielę października. Pasażerowie Kraków Airport będą mogli skorzystać w nim z 90 połączeń, w tym z 16 nowości, oferowanych przez 16 linii lotniczych. Na zimę pozostaje wiele typowo wakacyjnych destynacji, w tym loty do Aten, Barcelony, Lizbony, Marrakeszu, Marsylii, Sewilli, Tel Awiwu, Neapolu, Porto, Walencji, Pizy, Trapani oraz Wenecji.

- "Oferta Kraków Airport zarówno w sezonie letnim, jak i w nadchodzącym sezonie zimowym sprawia, że słoneczny urlop prosto z Krakowa można zaplanować niezależnie od trwającej pory roku" – ocenił prezes portu Radosław Włoszek.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko obsłużyło blisko 5 mln pasażerów, a prognoza na ten rok zakłada odprawienie około 5,2 miliona osób.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków Airport
najpopularniejsze kierunki
Hiszpania

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....