TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Hiszpania najpopularniejszym wakacyjnym kierunkiem z krakowskiego lotniska
PAP - Opublikowano: 26.09.2017 19:35:47
Hiszpania najpopularniejszym wakacyjnym kierunkiem z krakowskiego lotniska

Hiszpania była najpopularniejszym wakacyjnym kierunkiem podróży z lotniska Kraków Airport. W tym okresie bardzo dużą popularnością cieszyło się też zainaugurowane na początku lipca połączenie LOT do Chicago. Pasażerowie wciąż chętnie latają do Wielkiej Brytanii.

Jak przypomniała rzecznik lotniska Monika Pabisek, w sezonie letnim, który potrwa do ostatniej soboty października pasażerowie krakowskiego lotniska mogą korzystać z 83 połączeń oferowanych przez 19 przewoźników. W porównaniu do poprzedniego sezonu wakacyjnego w ofercie jest 16 nowych kierunków, w tym jeden oferowany przez nowego przewoźnika w Kraków Airport – izraelską linię lotniczą EL AL.

W porównaniu do ubiegłorocznych wakacji, w lipcu i w sierpniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało o 11 proc. więcej pasażerów, w sumie to niemal 1,1 mln podróżnych.

W letniej ofercie krakowskiego lotniska 25 połączeń to kierunki typowo wakacyjne. 16 proc. pasażerów skorzystało z usług przewoźników, którzy oferowali takie połączenia. Najczęściej podróżowali do Hiszpanii – niemal 77 tys. podróżnych.

Spośród miast największą popularnością cieszył się Madryt. Linie lotnicze Ryanair oraz Iberia Express przewiozły łącznie blisko 19 tys. pasażerów pomiędzy stolicą Małopolski, a stolicą Hiszpanii.

Największym wzrostem popularności w porównaniu z ubiegłym rokiem cieszyło się połączenie na Cypr. Do Pafos podróżowało 48 proc. więcej pasażerów więcej niż w 2016 r.

Według badań przeprowadzonych wśród pasażerów wynika, że ponad połowa z nich jako cel podróży deklaruje chęć wypoczynku, pozostała wskazała na pracę lub odwiedziny rodziny – głównie w Wielkiej Brytanii.

Liderem wśród celów podróży z krakowskiego lotniska, niezaliczanych do kierunków wakacyjnych, wciąż pozostaje Wielka Brytania. Łącznie 19 połączeń do tego kraju oferuje czterech przewoźników British Airways, easyJet, Jet2.com oraz Ryanair. Z ich oferty skorzystało w lipcu i w sierpniu 250 tys. osób.

Najwięcej połączeń w ciągu wakacji odbyło się z Krakowa do Niemiec, głównie dzięki ofercie Lufthansy, AirBerlin i Eurowings. W sumie na trasach do naszych zachodnich sąsiadów zrealizowano ponad 1,7 tys. operacji lotniczych.

W lipcu niemal 40 proc. przesiadających się pasażerów stanowili pasażerowie linii lotniczej Lufthansa. Korzystali oni z węzłów we Frankfurcie i Monachium, aby dolecieć na inne kontynenty lub do europejskich miast, niedostępnych bezpośrednio z Krakowa.

Zimowy rozkład lotów zostanie wprowadzony w ostatnią niedzielę października. Pasażerowie Kraków Airport będą mogli skorzystać w nim z 90 połączeń, w tym z 16 nowości, oferowanych przez 16 linii lotniczych. Na zimę pozostaje wiele typowo wakacyjnych destynacji, w tym loty do Aten, Barcelony, Lizbony, Marrakeszu, Marsylii, Sewilli, Tel Awiwu, Neapolu, Porto, Walencji, Pizy, Trapani oraz Wenecji.

- "Oferta Kraków Airport zarówno w sezonie letnim, jak i w nadchodzącym sezonie zimowym sprawia, że słoneczny urlop prosto z Krakowa można zaplanować niezależnie od trwającej pory roku" – ocenił prezes portu Radosław Włoszek.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko obsłużyło blisko 5 mln pasażerów, a prognoza na ten rok zakłada odprawienie około 5,2 miliona osób.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków Airport
najpopularniejsze kierunki
Hiszpania
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....