TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Hiszpania: Problemem jest kontrola sanitarna samolotów
InfoAir.pl - Opublikowano: 25.07.2020 16:00:26
Hiszpania: Problemem jest kontrola sanitarna samootów; fot. Aeropuerto Madrid-Barajas

Lotnisko Barajas w Madrycie jest jednym ze źródeł przywleczonych zakażeń koronawirusem - powiedział burmistrz miasta Jose Luis Martinez-Almeida, cytowany w piątek, 24 lipca, przez dziennik "El Mundo".

Władze Hiszpanii nie wykluczają, że w kraju trwa już druga fala epidemii.

-"Kontrole lotniskowe nie działają, a liczba importowanych przypadków stale wzrasta" - powiedział minister ds. zdrowia wspólnoty autonomicznej Madrytu Enrique Ruiz Escudero, również cytowany przez "El Mundo". "Problemem nie jest liczba lotów, ale kontrola sanitarna pasażerów" - podkreślił.

Zdaniem ministra obecnie lotnisko nie spełnia wymogów bezpieczeństwa sanitarnego, pozwalających na uniknięcie powstania nowych ognisk zakażeń. "Mamy 77 przypadków zakażeń przywleczonych, stwierdzonych w szpitalach i ośrodkach zdrowia, zidentyfikowanych (jako pochodzące z) krajów Ameryki Północnej i Południowej" - powiedział. Jak dodał, "ze wszystkich tych przypadków tylko cztery zostały wykryte podczas kontroli na lotniskach".

"Nie jest łatwe wykrywanie zakażonych na lotnisku. Nie wszyscy pasażerowie mają symptomy" - zaznaczyła na konferencji prasowej dyrektor rządowego Centrum Koordynacji Ostrzegania i Nagłych Przypadków (CCAES) Maria Jose Sierra, cytowana przez "El Mundo". Nie wykluczyła wprowadzenia nowych środków ochronnych, przede wszystkim wobec pasażerów z "krajów zwiększonego ryzyka".

Władze Madrytu wielokrotnie zwracały się do krajowego ministerstwa zdrowia, aby wprowadziło obowiązek posiadania negatywnych testów PCR na obecność koronawirusa przez podróżujących z krajów najbardziej dotkniętych pandemią; testy te miałyby być przeprowadzane w krajach pochodzenia na 48-72 godz. przed podróżą do stolicy Hiszpanii. Proponowały także wyrywkowe przeprowadzanie szybkich testów serologicznych u przylatujących podróżnych - poinformował "El Mundo".

Według ministerstwa zdrowia Hiszpanii nie można wykluczyć, że trwa druga fala zakażeń koronawirusem w kraju. "Być może mamy do czynienia z drugą falą, nieważne, jak to nazwiemy. Ewidentnie krzywa zakażeń idzie w górę. Jeżeli zdołamy powstrzymać największe ogniska, sytuacja będzie bardziej pod kontrolą" - powiedziała Maria Jose Sierra.

W ciągu ostatniego tygodnia liczba nowych zakażeń SARS-CoV-2 w Hiszpanii podwoiła się wobec danych z poprzednich siedmiu dni. Według ostatnich danych resortu zdrowia w tygodniu 9-16 lipca było 5128 nowych infekcji, a w ostatnim tygodniu wykryto ich 10 220.

Hiszpania zajmuje trzecie miejsce w Europie pod względem liczby osób zakażonych (ponad 270 tys. infekcji), po Rosji (ponad 800 tys.) i Wielkiej Brytanii (ponad 298 tys.) - poinformował "El Mundo".

Z Saragossy Grażyna Opińska (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
lotnisko
Hiszpania

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....