TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Hiszpania proponuje korytarze powietrzne dla Brytyjczyków
InfoAir.pl - Opublikowano: 28.07.2020 17:00:08
Hiszpania proponuje korytarze powietrzne dla Brytyjczyków

Minister turystyki Hiszpanii Maria Reyes Maroto zapowiedziała, że w negocjacjach z Wielką Brytanią w sprawie zniesienia kwarantanny dla osób przybywających do tego kraju z Hiszpanii Madryt zaproponuje utworzenie tzw. korytarzy powietrznych.

27 lipca Maroto ujawniła, że rząd w Madrycie ustala wspólnie z hiszpańskimi regionami szczegóły dotyczące projektu bezpiecznych korytarzy powietrznych dla turystów podróżujących między Wielką Brytanią a Hiszpanią. Sprecyzowała, że propozycja ta niebawem zostanie przedstawiona brytyjskiemu premierowi Borisowi Johnsonowi.

Historia hiszpańskich korytarzy

W czerwcu przez dwa tygodnie korytarze powietrzne łączyły kilka niemieckich miast z Balearami. Turyści podróżowali w grupach lotami czarterowymi, a przed ich wylotem oraz powrotem urlopowiczom mierzono temperaturę ciała na lotnisku. Hiszpańskie służby sanitarne twierdziły wówczas, że dzięki takiemu modelowi podróżowania mają lepszą możliwość przeciwdziałania zakażeniom.

W poniedziałek wieczorem najbardziej turystyczne regiony Hiszpanii, Wyspy Kanaryjskie i Baleary, zostały wskazane przez brytyjskie władze sanitarne jako niebezpieczne kierunki z powodu zakażeń koronawirusem.

W odpowiedzi władze obu regionów wydały oświadczenia wskazując, że występujące na terenie tych wspólnot autonomicznych przypadki Covid-19 są niewspółmiernie mniejsze niż liczba infekcji w Wielkiej Brytanii.

Plus Belgia i Niemcy

W poniedziałek wieczorem także władze Belgii wezwały swoich obywateli do unikania wczasów w Hiszpanii, co główny epidemiolog tego kraju Fernando Simon podsumował ironicznym podziękowaniem. "Dziękuję za taką rekomendację. Jeden problem mniej dla naszych służb sanitarnych" - stwierdził Simon.

Z kolei 28 lipca, z powodu znacznego wzrostu liczby nowych przypadków koronawirusa w Hiszpanii niemieckie ministerstwo spraw zagranicznych odradziło podróżowanie do Katalonii wraz z jej stolicą Barceloną i kąpieliskami na śródziemnomorskim wybrzeżu Costa Brava.

To samo dotyczy również położonych dalej na zachód podpirenejskich regionów Aragonii i Nawarry. Nie odradzono natomiast wyjazdów na Majorkę czy na Wyspy Kanaryjskie.

MSZ zrezygnowało na razie z wydania ostrzeżenia przed podróżami do hiszpańskich regionów z wysokim zagrożeniem koronawirusowym. Ostrzeżenie takie pozwalałoby urlopowiczom na bezpłatne odwoływanie dokonanych już rezerwacji.

Ostrzeżenie przed wyjazdami do silnie dotkniętej pandemią Hiszpanii niemiecki resort spraw zagranicznych anulował dopiero 21 czerwca. Jednak od tego czasu na niektórych tamtejszych terenach liczba nowych zakażeń koronawirusem gwałtownie wzrosła.

Tym niemniej Niemcy nie uznały dotąd Katalonii, Aragonii i Nawarry za obszary ryzyka. Osoby powracające z takich obszarów będą w przyszłości obowiązkowo poddawane testom na nosicielstwo koronawirusa. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
bezpieczeństwo
czarter
Hiszpania

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....