TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Hongkońskim liniom grozi odebranie licencji
InfoAir.pl - Opublikowano: 03.12.2019 14:30:08
Hongkońskim liniom grozi odebranie licencji ; fot. HGK

2 grudnia władze Hongkongu ostrzegły będące w poważnych tarapatach finansowych linie lotnicze Hong Kong Airlines (HKA), że jeśli nie zdobędą nowych funduszy lub inwestorów, to ich licencja może jeszcze w tym tygodniu zostać zawieszona, a nawet wycofana.

Linie HKA, których głównym udziałowcem jest spółka HNA Group z Chin kontynentalnych, oświadczyły w ubiegłym tygodniu, że część ich personelu otrzyma listopadowe pensje dopiero w grudniu. Oceniły przy tym, że trwające w Hongkongu niepokoje społeczne "poważnie wpłynęły" na działalność przedsiębiorstwa.

Na piątkowym spotkaniu z zarządem HKA ujawniono, że sytuacja finansowa firmy znacznie się pogorszyła i jest obecnie "bardzo niepokojąca" - napisał w oświadczeniu Urząd Licencji Transportu Lotniczego (ATLA). ATLA musi podjąć "natychmiastowe i stanowcze działania, by zapobiec dalszemu pogarszaniu się sytuacji HKA, aby chronić interes publiczny" - oświadczył rzecznik urzędu.

W komunikacie napisano, że HKA musi postarać się o zastrzyk finansowy w skali określonej przez ATLA lub zaproponować alternatywę, na którą urząd wyrazi zgodę. Musi także utrzymywać fundusze na poziomie wyznaczonym przez ATLA.

Jeśli sytuacja się nie poprawi, urząd podejmie dalsze czynności, co może oznaczać zawieszenie lub odebranie licencji na prowadzenie linii lotniczych; decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta w najbliższą sobotę – dodano.

Niewielkie szanse

Według ekspertów cytowanych przez dziennik "South China Morning Post" szanse na zdobycie funduszy w ciągu najbliższych pięciu dni są niewielkie, co stawia w niepewnej sytuacji 3,5 tys. pracowników linii. "Nie jest tajemnicą, że HKA z trudem radziła sobie z rosnącymi kosztami i wyczerpała finansowanie w ostatnich kilku latach (…). Możemy przyjąć, że HKA już dawno wypróbowała wszystkie realne możliwości" - powiedziała gazecie analityk branży transportowej z firmy Bocom International Luya You.

Wydział lotnictwa cywilnego hongkońskiego rządu (CAD) oświadczył natomiast, że uważnie monitoruje operacje HKA w trosce o bezpieczeństwo pasażerów. Wydział dokonał w ciągu ostatniego roku około 180 zapowiedzianych i niezapowiedzianych inspekcji tych linii, by upewnić się, że ich działalność jest zgodna ze standardami.

W Hongkongu od czerwca trwają masowe prodemokratyczne protesty. Według władz niepokoje społeczne i wojna handlowa pomiędzy Chinami a USA mocno uderzyły w gospodarkę Hongkongu, spychając region w techniczną recesję. Sekretarz ds. finansowych w hongkońskim rządzie Paul Chan powiedział w poniedziałek, że region odnotuje w tym roku deficyt budżetowy po raz pierwszy od 15 lat. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
HKA
Chiny
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....