TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Jak obejść antywirusową kontrolę na lotnisku w Sofii
- Opublikowano: 08.05.2020 15:30:24
Jak obejść antywirusową kontrolę w Sofii... fot. Sofia Airport

Kroki podjęte w walce z koronawirusem na lotnisku w Sofii są łatwe do obejścia, można tam oszukać obsługujący personel lub po prostu uciec - przyznał w czwartek, 7 maja dyrektor stołecznego Inspektoratu Sanitarnego Danczo Penczew.

Historia jednej podróży

Na konferencji prasowej Penczew przyznał, że kobieta z gorączką, która 26 kwietnia wysiadła z samolotu z Holandii i została wezwana do kontroli sanitarnej, uciekła przechodząc kontrolę paszportową i próbowała wydostać się z lotniska drogą dla bagaży. Kategorycznie odmówiła hospitalizacji i pojechała do domu.

Penczew skrytykował bułgarskie linie lotnicze, właściciela samolotu, którym kobieta wracała do kraju. Dodał, powołując się na świadków, że na pokładzie było już widać, że jest ona w ciężkim stanie. Załoga jednak nie powiadomiła kontroli granicznej; zrobili to pasażerowie.

Penczew poinformował też o wielu wręcz absurdalnych próbach oszukania kontroli sanitarnej. Na przykład pasażerowie przed lądowaniem przyjmują tabletki na obniżenie gorączki. Przytoczył też przykład dwóch mężczyzn, którzy podczas pierwszej kontroli mieli 34 stopnie C, a kilkanaście minut później 38. Pasażerów hospitalizowano.

Jak to możliwe?

Dr Penczew poinformował także o dwóch zatrzymanych osobach, które znajdowały się na kwarantannie, lecz mimo to próbowały wyjechać – jedna do Londynu, druga do Amsterdamu.

Powiedział on, że zakażeni starają się bardzo szybko opuścić lotnisko po przyjeździe i najczęściej nie wracają do miejsca stałego zameldowania. Nie potrafił jednak wytłumaczyć, jak w stanie nadzwyczajnym, który jest w kraju, możliwa jest ucieczka przed kontrolą sanitarną, opuszczenie lotniska bez zezwolenia lub odmówienie przyjęcia do szpitala, i dlaczego nie ingerowała policja graniczna. Nie odpowiedział również na pytania co do odpowiedzialności przewoźnika.

Wznowione pod koniec kwietnia loty z Holandii są podstawową przyczyną zwiększenia się w Bułgarii liczby zakażonych, przeciętnie po 50-60 dziennie. Władze na razie jednak nie mówią o wstrzymaniu lotów.

W ciągu ostatniej doby liczba zakażonych koronawirusem w Bułgarii wzrosła o 53 i w czwartek rano wyniosła 1 811; do tej pory z powodu Covid-19 zmarły 84 osoby.

"Mamy wzrost zachorowań. System ochrony zdrowia wciąż może dać sobie radę z sytuacją, lecz środki ochrony należy stosować z całą stanowczością" – powiedział szef Krajowego Sztabu Operacyjnego Wencisław Mutafczijski.

“Zaraza rozprzestrzenia się w kilku ogniskach. Dwa z nich – w Chaskowie i Jambole - są związane z lotami z Holandii, pozostałe to domy opieki dla starszych ludzi. Obecnie w tych domach przeprowadzane są masowe testy" – podkreślił.

Dotychczas w domach opieki stwierdzono 80 zarażonych pacjentów i 30 osób z personelu. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
bezpieczeństwo
lotnisko
Bułgaria

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....