TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Katowice Airport z wynikami za październik 372 tys. pasażerów
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 14.11.2018 15:00:29
Katowice Airport z wynikami za październik 372 tys. pasażerów

Ponad 372 tys. pasażerów skorzystało w październiku br. z lotniska Katowice - o 19 proc. więcej niż w październiku ub. roku. W poprzednim miesiącu został tam obsłużony czteromilionowy w tym roku pasażer; to już więcej niż w całym 2017 r.

Jak poinformował w środę Piotr Adamczyk z działu komunikacji i promocji Katowice Airport, liczba obsłużonych w październiku br. pasażerów okazała się o 59,2 tys. większa (co przekłada się na wzrost o 18,9 proc.), niż w dziesiątym miesiącu 2017 r.

Katowicki port lotniczy odnotował w październiku br. wzrosty w obu segmentach ruchu. Z połączeń rozkładowych skorzystało 251,6 tys. podróżnych (wzrost rok do roku o 12,8 proc.), a z siatki połączeń czarterowych 116,8 tys. osób (wzrost o 30,7 proc.).

Od stycznia do końca października br. z siatki połączeń regularnych i czarterowych pyrzowickiego lotniska skorzystało ponad 4,35 mln podróżnych - o ponad 0,9 mln więcej (wzrost o 26,2 proc.), niż w tym samym czasie 2017 r. Liczba pasażerów obsłużonych do końca października jest zatem już większa niż w całym 2017 r., w którym było ich 3,89 mln.

Przedstawiciele katowickiego lotniska prognozują, że 2018 r. będzie najlepszym w jego historii. Z siatki połączeń, która w szczycie sezonu obejmowała ponad 130 tras do 31 państw na czterech kontynentach, skorzystać ma łącznie ponad 4,8 mln pasażerów.

"W ciągu najbliższych miesięcy spodziewamy się wzrostu ruchu pasażerskiego na poziomie od 10 proc. do 15 proc." – zaznaczył cytowany przez Adamczyka prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, które zarządza katowickim lotniskiem, Artur Tomasik.

W ostatnią październikową niedzielę wszedł w życie zimowy rozkład lotów. Katowice Airport zwraca uwagę na swoją siatkę połączeń czarterowych. Obok popularnych kierunków, jak Egipt, Wyspy Kanaryjskie, Turcja, Maroko, Tunezja czy Portugalia, są w niej też Oman, Kenia, Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar, Zjednoczone Emiraty Arabskie, czy najdłuższe bezpośrednie połączenie - do Dominikany.

Zimową ofertę połączeń regularnych pod koniec grudnia uzupełni uruchamiana po kilku latach przerwy przez Polskie Linie Lotnicze LOT trasa do Turynu.

Lotniskowe inwestycje

Na katowickim lotnisku ciągle prowadzone są inwestycje. Kończy się pierwszy etap rozbudowy płyty postojowej cargo. Nowe stanowiska dla samolotów zostaną oddane do użytku przed końcem roku, równolegle rozpocznie się drugi etap rozbudowy płyty cargo.

We wrześniu br. rozpoczęła się rozbudowa parkingu nr 1, przed terminalami pasażerskimi. Powstanie na nim ponad 600 nowych miejsc postojowych wraz z drogami wewnętrznymi i nowym układem wyjazdowym z systemem sześciu bramek. W przyszłym roku rozpocznie się też przebudowa i rozbudowa terminalu pasażerskiego B.

W najbliższym czasie GTL rozpocząć ma prace koncepcyjne związane z budową całkowicie niezależnego, wyposażonego w rękawy terminalu pasażerskiego, które pozwolą określić ostateczną skalę inwestycji związanych z rozwojem infrastruktury terminalowej.

Zarządca katowickiego lotniska chce też w najbliższych latach przeprowadzić takie projekty, jak: nowa strażnica Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, rozbudowa bazy obsługi technicznej, centralna wartownia, baza paliwowa, rozbudowa terminalu cargo. Nadal zwiększana ma być liczba stanowisk postojowych samolotów.

Na zlecenie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w południowo-wschodniej części portu wyposażana jest nowa wieża kontroli, która powinna zostać oddana do użytku operacyjnego na przełomie 2018 i 2019 r. GTL razem z PAŻP prowadzi też prace nad uzbrojeniem w system ILS CAT I zachodniego, pomocniczego podejścia do drogi startowej.

We wrześniu br. spółka Chopin Airport Development oddała do użytku zbudowany na lotnisku hotel Moxy (marka sieci Marriott).(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
lotnisko
Lotnisko Katowice
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....