TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Katowickie lotnisko ruszyło z czarterami. Pierwsza Bułgaria
- Opublikowano: 04.07.2020 16:00:37
Katowickie lotnisko ruszyło z czarterami. Pierwsza Bułgaria; fot. Airport Katowice

Pierwszy po zniesieniu zakazu lotów samolot czarterowy odleciał w czwartek, 2 lipca, po południu z lotniska Katowice.

Rejs do bułgarskiego Burgas z klientami biur podróży na pokładzie wykonał samolot należącego do Ryanaira przewoźnika Buzz.

5 kierunków

Jak przekazał w czwartek Piotr Adamczyk z biura prasowego katowickiego lotniska, biura podróży w lipcu br. oferują wakacje z wylotem z Katowice w Grecji, Bułgarii, Hiszpanii, Albanii i na Cyprze.

"Jeśli chodzi o to pierwsze państwo, to z Pyrzowic na wakacje będzie można polecieć do: Aten, Araxos, Chanii, Heraklionu, Kalamaty i Salonik oraz na Lefkadę, Korfu, Kefalonię, Rodos, Skiathos, Kos i Zakynthos" – wymienił Adamczyk.

Touroperatorzy w lipcu oferują też wakacje z wylotem z Pyrzowic w bułgarskich Warnie i Burgas, na hiszpańskich wyspach: Majorka, Minorka, Ibiza, Fuerteventura, Teneryfa i Lanzarote, z dojazdem poprzez albańską Tiranę, a także Larnakę na Cyprze.

"Pod znakiem zapytania stoi realizacja połączeń do Antalii w Turcji, ponieważ przynajmniej do 14 lipca br. obowiązuje zakaz przylotów z tego państwa do Polski" – zastrzegł Adamczyk.

Ważne czartery

Cytowany przez niego szef zarządzającego katowickim lotniskiem Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego Artur Tomasik zaznaczył, że rynek czarterowy zawsze był istotny dla Pyrzowic.

"W 2019 r., z wynikiem ponad 2 mln podróżnych obsłużonych w czarterze, byliśmy największym lotniskiem w tym segmencie w Polsce. Kryzys, w którym znalazła się branża lotnicza i turystyczna, spowodował, że touroperatorzy ponownie zaczęli skupiać czarterowy ruchu wylotowy na zaledwie kilku lotniskach w kraju, i to z dużym naciskiem na Pyrzowice" – wskazał Tomasik.

Za ważny dla lotniska uznał brak ograniczeń – spośród wakacyjnych rynków – w możliwości wypoczywania w Grecji i Bułgarii. "Grecja, z liczbą 467 tys. pasażerów, była w zeszłym roku drugim największym rynkiem czarterowym w Pyrzowicach. Z kolei Bułgaria, z wynikiem 164 tys. podróżnych, była piąta" – przypomniał.

"Mamy nadzieję, że w trakcie najbliższych tygodni, siatka połączeń czarterowych z Pyrzowic będzie uzupełniania wraz ze znoszeniem przez rząd zakazu lotów do kolejnych państw. Branża turystyczna, linie czarterowe i lotniska szczególnie czekają na umożliwienie lotów pasażerskich pomiędzy Polską a Turcją, Egiptem i Tunezją" - zasygnalizował szef GTL.

100 procent miejsc

Odniósł się też do zniesienia od 1 lipca br. zasady szachownicy na rejsach z i do Polski, co oznaczało, że wolne musiało być co drugie miejsce w samolocie.

"Pasażerowie mogą zajmować 100 proc. dostępnych foteli, co jest zdecydowanie korzystne w kontekście długiego i żmudnego procesu wychodzenia branży lotniczej z kryzysu" – ocenił szef GTL.

Spośród linii oferujących połączenia regularne z Katowic na wznowienie lotów zdecydowały się już Wizz Air oraz Ryanair. Pierwsza rozpoczęła loty z Katowic 17 czerwca, a druga zrobiła to 1 lipca.

Wizz Air obsługuje obecnie z Katowic 11 tras: Burgas, Kolonia, Katania, Dortmund, Eindhoven, Reykjavik, Palma de Mallorca, Split, Stavanger, Teneryfa oraz Oslo Torp. Zgodnie z danymi ze strony Ryanaira jego trasy z Katowic to: Dortmund, Kijów, Odessa, Alghero, Ateny, Katania, Londyn Stansted, Burgas, Manchester, Birmingham, Burgas, Pafos, Cork i Dublin.

Według informacji służb prasowych Katowice Airport, LOT zamierza przywrócić codzienne połączenia od Warszawy w połowie lipca, a już od 3 lipca rozpocząć obsługę nowych wakacyjnych połączeń na 10 trasach - z obsługą od jednego do trzech rejsów w tygodniu (Zakynthos, Chania, Rodos, Kos, Heraklion, Saloniki, Majorka, Burgas, Split i Tirana).

Lufthansa zamierza częściowo przywracać połączenia z Katowic 1 września, a w pełni – od zimowego rozkładu lotów.

Katowice Airport należy do grona największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2019 r. z siatki jego połączeń skorzystało rekordowe 4,84 mln podróżnych. Kryzys branży lotniczej, wywołany pandemią, wymusił konieczność weryfikacji prognoz. Obecnie władze Katowice Airport spodziewają się, że w 2020 r. z tamtejszej siatki połączeń skorzysta o ponad połowę mniej podróżnych niż w 2019 r.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....