TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Krakowskie lotnisko potrzebuje rozbudowy
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 10.02.2020 13:30:34
Krakowskie lotnisko potrzebuje rozbudowy; fot. Krakow Airport

Radni klubu "Przyjazny Kraków" chcą, by na najbliższej, środowej sesji Rady Miasta Krakowa przyjęto rezolucję popierającą rozbudowę portu lotniczego w Kraków-Balice. Chodzi o budowę pasa startowego m.in. z urządzeniami umożliwiającymi starty i lądowania samolotów w czasie niesprzyjającej pogody.

Rezolucja jest skierowana do parlamentu i rządu. W projekcie znalazł się apel o podjęcie "wszelkich prawnie dopuszczalnych kroków i decyzji, by możliwie jak najszybciej rozpocząć rozbudowę lotniska".

"Lotnisko jest oknem na świat naszego miasta"– mówił na briefingu prasowym przewodniczący klubu "Przyjazny Kraków" i wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Rafał Komarewicz. "W roku 2019 port lotniczy przyjął ponad 8 mln pasażerów. Została już rozbudowana hala przylotów i odlotów, teraz potrzebujemy nowego pasa startowego, który usprawni funkcjonowanie lotniska" – podkreślił.

Tak dla zarządu

Jak zaznaczył, rezolucja jest wyrazem poparcia dla zarządu Kraków-Airport. "To nie jest rezolucja mówiąca o tym, że ktoś działa opieszale, ale że my jako radni popieramy plany rozbudowy lotniska" – podkreślił radny.

Radny Łukasz Wantuch dodał, że rezolucja dotyczy także wyposażenia lotniska w nowoczesny system wspomagający lądowania samolotów w trudnych warunkach pogodowych – we mgle. Radni "Przyjaznego Krakowa" mają nadzieję, że także członkowie innych klubów poprą ich rezolucję.

Polski wicelider

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W ubiegłym roku przyjął ponad 8,4 mln pasażerów. Budowa nowego pasa startowego jest konieczna, by mógł się rozwijać.

Jesienią 2019 r. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Kielcach wydała decyzję środowiskową dla budowy nowej drogi startowej w tzw. wariancie północnym, biegnącym prawie równolegle do istniejącego pasa z odchyleniem o około 4 stopnie. Od tej decyzji złożone zostały odwołania. Przeciw rozbudowie lotniska protestują też mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Nowy pas ma mieć 2,8 tys. metrów długości i 60 m szerokości, co pozwoli na wykonywanie lotów transatlantyckich. Koszt inwestycji jest szacowany na ok. 250 mln zł i ma zostać zrealizowana ze środków spółki zarządzającej lotniskiem.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
Lotnisko Kraków

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....