TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

LOT nadal na trasie Zielona Góra - Warszawa
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 19.03.2019 09:01:56
LOT nadal na trasie Zielona Góra - Warszawa (foto: Lotnisko Babimost)

Polskie Linie Lotnicze LOT nadal będą realizowały połączenia między regionalnym lotniskiem Zielona Góra/Babimost a Warszawą. Przewoźnik ten jako jedyny złożył ofertę w kolejnym przetargu na obsługę tych połączeń, który ogłosiły władze województwa lubuskiego.

Połączenia te od kilku lat są finansowane z budżetu województwa lubuskiego, z puli środków przeznaczonych na promocję regionu. LOT realizuje je od marca 2017 r., a obecna umowa kończy się 31 marca br. Nowa umowa obejmuje dalszą współpracę na kolejne 21 miesięcy - do końca 2020 r.

W kwietniu i maju br. LOT będzie wykonywał połączenia według obecnego rozkładu lotów, czyli 12 połączeń tygodniowo. Natomiast od czerwca br. w rozkładzie znajdzie się 20 połączeń w tygodniu - 10 rejsów tam i z powrotem.

Członek zarządu woj. lubuskiego Marcin Jabłoński poinformował na poniedziałkowej konferencji, że połączenia z Warszawą będą kontynuowane w korzystniejszych dla pasażerów godzinach.

Oferta złożona przez PLL LOT opiewa na 14,9 mln zł i obejmuje obsługę połączeń z wykorzystaniem samolotu dysponującego co najmniej 50 miejscami dla pasażerów. Loty będą wykonywane między Portem Lotniczym Zielona Góra a lotniskiem Chopina w Warszawie.

Samorząd województwa zabiega o uzyskanie dofinansowania na realizację połączeń do Warszawy z Ministerstwa Infrastruktury. Takie rozwiązanie przewiduje Prawo lotnicze. Chodzi o tzw. obowiązek użyteczności publicznej.

Złożony we wrześniu ub. roku wniosek dotyczy objęcia połączenia lotniczego między Zieloną Górą a Warszawą na trzy lata obowiązkiem użyteczności publicznej (PSO - Public Service Obligation), czyli wsparciem finansowym z budżetu państwa. To by m.in. pozwoliło uniknąć wspierania przewoźników pieniędzmi przeznaczonymi na promocję województwa – wyjaśnił Jabłoński.

Rejs między Zieloną Górą a Warszawą trwa godzinę, a czas przesiadki na lotnisku Chopina w Warszawie na dalsze rejsy w większości kierunków europejskich - ok. 50 minut.

W zeszłym roku lotnisko Zielona Góra/ Babimost obsłużyło ponad 21,6 tys. pasażerów; podróżni korzystający z połączeń oferowanych przez LOT stanowili zdecydowaną większość - 20 tys. 630.

W tym roku z lotniska Zielona Góra/Babimost mają odbywać się również loty czarterowe do Turcji organizowane przez jedną z firm turystycznych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
LOT
Zielona Góra
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....