TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

LOT poleci z Rzeszowa do Gdańska i Zadaru
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 06.02.2020 13:30:06
Samoloty PLL LOT będą latały z Jasionki do Gdańska i Zadaru w Chorwacji; for. Airport Rzeszów

Do Gdańska i chorwackiego Zadaru będą latały samoloty narodowego przewoźnika PLL LOT z podrzeszowskiego lotniska w Jasionce. Połączenia uruchomione zostaną w kwietniu br. i będą realizowane do września br. Odbywać się będą raz w tygodniu – w soboty.

O nowych połączeniach poinformował 6 lutego na konferencji prasowej na lotnisku w Jasionce prezes PLL LOT Rafał Milczarski.

Do Gdańska z Jasionki będzie można polecieć od 25 kwietnia br. do 26 września br. Samoloty od kwietnia do maja będą startowały z Jasionki o 13:55, natomiast od 31 maja do 26 września o godzinie 19:05. Samoloty z Gdańska będą startować o 12:05. Lot na tej trasie będzie trwał 1 godz. 20 minut. Minimalna cena za połączenie to 249 zł w obie strony.

"Wydaje się, że to bardzo, bardzo atrakcyjna cena. A jednocześnie (...) otwieramy nowy kierunek do Chorwacji, do Zadaru" – powiedział Milczarski.

Samoloty do Chorwacji będą latać z Jasionki od 30 maja br. do 19 września br. Wylot z Podkarpacia zaplanowano o 13:55, powrót z Zadaru będzie o godz. 16:35. Lot na tej trasie będzie trwał 2 godziny. Cena minimalna biletu w obie strony to 440 zł.

Jak podkreślił prezes LOT-u, Chorwacja to ulubiony przez Polaków kierunek turystyczny nad Adriatykiem. "Ponad 1 mln osób podróżowało z Polski do Chorwacji w 2018 roku. Nasza obecność w Chorwacji jest znacząca - LOT do Chorwacji w 2020 roku poleci do pięciu miast, wykonując w sumie 26 połączeń w tygodniu. Będziemy latać z Warszawy, Budapesztu, Krakowa i Rzeszowa do takich miast, jak: Split, Zadar, Rijeka, Dubrownik i Zagrzeb" – powiedział.

Milczarski przypomniał, że LOT z Jasionki tygodniowo realizuje 37 połączeń do Warszawy. "Bardzo silnie jesteśmy tutaj obecni" – dodał.

W ubiegłym roku z usług LOT-u na podrzeszowskim lotnisku skorzystało ponad 232 tys. osób. Zdaniem Milczarskiego, jest to ogromny sukces. "Nie tylko nasz, ale przede wszystkim lotniska i pana marszałka (województwa podkarpackiego - PAP), który z wielką troską podchodzi do kwestii awiacji i jej rozwoju w regionie" – mówił prezes LOT-u.

Z kolei prezes portu w Jasionce Adam Hamryszczak podkreślił, że nowe połączenia wpisują się w strategię lotniska dotyczącą rozwoju lotów wakacyjnych. Hamryszczak zauważył, że coraz więcej Polaków rezygnuje z samochodów i wybiera połączenia lotnicze.

"Jestem przekonany, że te nowe połączenia będą cieszyć się naprawdę wielką popularnością i one w konsekwencji też wpisują się w oczekiwania mieszkańców Podkarpacia. Są to długo wyczekiwane destynacje" – zaznaczył.

Obecny na konferencji marszałek województw podkarpackiego Władysław Ortyl cieszył się szczególnie z połączenia do Zadaru. Przypomniał, że żupania (województwo) zadarska jest od 2011 r. partnerem samorządu województwa podkarpackiego. "Mam nadzieję, że związki, które nas już łączą, będą jeszcze bardziej rozbudowane dzięki połączeniu z Zadarem" – dodał.

Ortyl podkreślił, że nowe połączenia niosą duży potencjał, który władze samorządowe będą chciały wykorzystać. "Nie tylko ten potencjał turystyczny, ale również gospodarczy będziemy chcieli spożytkować" – zadeklarował marszałek.

Nowe połączenia LOT-u będą wykonywane regionalnymi samolotami Bombardier Q400, mogącymi zabrać na pokład 78 pasażerów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
LOT
Rzeszów
Zadar
Chorwacja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....