TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

LOT przejmie Condora w kwietniu. Nazwa bez zmian
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 24.01.2020 14:30:45
LOT przejmie Condora przed letnim sezonem; fot. Condor

Transakcja przejęcia Condora przez Polską Grupę Lotniczą ma się zakończyć do końca kwietnia tego roku - poinformowała 24 stycznia Polska Grupa Lotnicza, do której należą Polskie Linie Lotnicze LOT.

-"Oferta przejęcia Condora przedstawiona przez PGL została uznana za najkorzystniejszą dla spółki, jej pracowników, partnerów, dostawców i klientów. Transakcja ma się zakończyć do końca kwietnia 2020 roku, po uzyskaniu niezbędnych zgód organów antymonopolowych i opuszczeniu przez Condor procedury ochronnej" - napisano w komunikacie.

"Inwestycja PGL pozwoli Condorowi w pełni i w terminie spłacić zobowiązania względem niemieckiego banku rozwoju KfW" - dodano.

Efekt synergii

Podczas konferencji prasowej szefów lotniczych spółek, prezes Polskiej Grupy Lotniczej Rafał Milczarski powiedział, że wspólnie z liniami Condor PGL będzie dynamicznie rosnąć i rozwijać współpracę zarówno w lotach liniowych, jak i czarterowych

"Condor nie tylko przetrwa, ale będzie rosnąć bardzo dynamicznie jako silna firma z silnym wsparciem, z silnym partnerstwem z LOT-em. (...) Dla mnie Condor to było odzwierciedlenie marzeń o wspaniałych wakacjach. Myślę, że dla bardzo wielu ludzi w Niemczech Condor właśnie to symbolizuje" - dodał szef PGL.

Poinformował, że po przejęciu Condor nadal będzie działał pod starą nazwą. "Obie marki są silne i będą występować osobno" - powiedział Milczarski.

Zalety Condora

Podczas konferencji prasowej Ralf Teckentrup, szef niemieckiej linii lotniczej powiedział, że niepewność dotycząca Condora została odłożona ad acta i dodał, że przejęcie przewoźnika przez PGL zdynamizuje rozwój jego firmy.

"Dla firmy Condor, dla naszych klientów, partnerów, pracowników ten krok oznacza dwie sprawy. Z jednej strony bezpieczeństwo, z drugiej perspektywę. Z tego cieszymy się bardzo" - zapewnił. Dodał, że agencje podróży mogą nadal na firmie polegać.

Przypomniał, że przez 16 lat jego pracy Condor był rentowną firmą

"Nasza zdolność w zakresie sprzedaży, obsługi wszystkich kanałów sprzedaży jest wyjątkowa i to pokazuje, że dalej będziemy mogli rosnąć z sukcesem. Wierzymy, że dzięki wsparciu naszych nowych właścicieli będziemy w stanie osiągnąć więcej niż do tej pory" - powiedział.

Historia Cooka

Niemieckim linom lotniczym groziła plajta, po tym, jak we wrześniu zbankrutował ich właściciel, najstarsze biuro podróży na świecie - Thomas Cook. Condor uniknął tego samego losu tylko dzięki 380 mln euro pomocy, które otrzymał od niemieckiego państwa.

PGL zobowiązała się spłacić tę kwotę do końca kwietnia 2020 roku, kiedy to transakcja przejęcia Condora ma się zakończyć. Wcześniej jednak trzeba będzie uzyskać niezbędne zgody organów antymonopolowych.

Strony nie podały wartości transakcji.

Condor lata do wakacyjnych miejsc na świecie od 1956 roku. Każdego roku około 9,4 mln pasażerów lata na pokładach Condora z ośmiu niemieckich lotnisk do około 90 miejsc w Europie, Afryce i Ameryce. W roku obrotowym 2018/19 Condor Flugdienst GmbH zanotował około 57 mln euro zysku operacyjnego, przy przychodach na poziomie około 1,7 mld euro.

Niemiecka linia dysponuje flotą ponad 50 samolotów. Według ankiety przeprowadzonej przez niemiecki instytut jakości usług na zlecenie kanału informacyjnego n-tv, Condor od wielu lat jest najpopularniejszą wakacyjną linią lotniczą w Niemczech.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
fuzja
czarter
LOT
Condor

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....