TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

LOT przewiezie pasażerów i ... ryby ze Sri Lanki
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 05.11.2019 12:30:36
LOT przewiezie pasażerów i ... ryby ze Sri Lanki; fot. LOT

Ryby akwariowe będą jednym z głównych towarów, jakie narodowy przewoźnik będzie przewoził dreamlinerami na nowo otwartym połączeniu ze Sri Lanki do Warszawy – mówi PAP wiceprezes spółki ds. handlowych Michał Fijoł. Jak dodał, ryby będą transportowane w specjalnym zabezpieczeniu.

PLL LOT 3 listopada br. zainaugurowały bezpośrednie rejsy z Warszawy do Kolombo na Sri Lankę. Jest to regularne sezonowe połączenie realizowane do 28 marca 2020 r. trzy razy w tygodniu.

Ryby i soki

Z okazji inauguracji nowego połączenia narodowego przewoźnika, w Kolombo odbyła się w poniedziałek uroczysta gala.

-"Od kilku lat rozwijamy cargo. Jest to ważna część naszego biznesu lotniczego. Na lotach ze Sri Lanki będziemy wozić ryby akwariowe. Rafa koralowa, która roztacza się wokół Sri Lanki, jest jedną z najatrakcyjniejszych na świecie, z ciekawą fauną i florą. Ryby akwariowe będą przewożone naszymi samolotami w specjalnych warunkach" – powiedział Fijoł.

Ambasador Polski na Sri Lance Adam Burakowski, wskazał, że nowe połączenie LOT –u jest "kamieniem milowy w stosunkach polsko – lankijskich".

-"Na pewno będzie to oznaczać zbliżenie obu narodów, a także zwiększenie współpracy gospodarczej. Mam nadzieję, że w tym również eksportu polskich produktów, w szczególności żywności wysoko przetworzonej, która często znajduje się w tutejszych hotelach" – powiedział ambasador. Wskazał, że chodzi m.in. o soki owocowe.

Podkreślił, że Sri Lanka eksportuje duże ilości herbaty, co – zdaniem ambasadora – połączenie LOT może przyczynić się do wzrostu eksportu tego produktu.

Forum biznesu

Ambasador przypomniał, że we wrześniu br. LOT uruchomił bezpośrednie połączenie z Warszawy do New Delhi. "Bardzo mnie cieszy, że region Azji Południowej jest coraz bardziej dostrzegany w Polsce. Jest to region, który odgrywa coraz większe znaczenie w polityce globalnej"– wskazał. Dodał, że Sri Lankę zamieszkuje ponad 20 mln ludzi.

Z okazji inauguracji bezpośredniego połączenia LOT-u na Sri Lankę, w Kolombo odbędzie się Forum Biznesu Polska – Sri Lanka z udziałem przedstawicieli m.in. polskiego i lankijskiego biznesu. Ma ono dotyczyć nowych możliwości współpracy gospodarczej i inwestycyjnej pomiędzy oboma krajami.

Samoloty narodowego przewoźnika będą startowały z Lotniska Chopina o godz. 14.25 w piątki, środy i niedzielę z lądowaniem na lotnisku w Kolombo o 4.15 czasu lokalnego. W drodze powrotnej maszyny będą startować ok. godz. 8.05 czasu lokalnego w poniedziałki, czwartki i soboty; do Warszawy przylecą ok. godz. 14. Trasę będą obsługiwały najnowocześniejsze maszyny przewoźnika - Boeingi 787 Dreamliner.

LOT w ub. roku przewiózł rekordową liczbę ponad 8,9 mln pasażerów, o 2 mln więcej niż rok wcześniej. W grudniu polski przewoźnik planuje przewieźć 10-milionowego pasażera. LOT obecnie używa na co dzień 90 nowoczesnych samolotów. Przewoźnik ma w swojej rozkładowej ofercie 111 połączeń, w tym 17 tras dalekiego zasięgu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
LOT
SriLanka
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....