TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

LOT z Rainbow Tours i TUI Poland. Czarterem
InfoAir.pl - Opublikowano: 22.11.2018 13:30:23
LOT z Rainbow Tours i TUI Poland. Czarterem

W wyniku umów, jakie PLL LOT podpisały z touroperatorami Rainbow Tours i TUI Poland, w trwającym sezonie zimowym samoloty przewoźnika polecą bezpośrednio z Warszawy do dziesięciu miast na świecie, w tym m.in. do Brazylii, Tajlandii, Wietnamu, czy Kenii - poinformowała spółka w czwartek, 22 listopada.

-"W tym sezonie zimowym dreamlinery LOT-u zabiorą pasażerów z Warszawy do dziesięciu miast - w Brazylii, Tajlandii, Wietnamie, Kenii i Meksyku oraz na Kubie, Dominikanie i Mauritiusie. W planowanym rozkładzie LOT wykona w sumie ok. 80 rejsów czarterowych każdego miesiąca" - poinformowała w komunikacie spółka.

Jak przekazała LOT, nowe rejsy czarterowe to wynik umowy, którą przewoźnik podpisał z touroperatorami Rainbow Tours i TUI Poland. W ramach tej współpracy polski przewoźnik udostępnia samolot wraz załogą do obsługi wybranych kierunków turystycznych. Spółka przekazała, że umowy z Rainbow i TUI Poland obowiązują na czas sezonu zimowego 2019/2020.

Zgodnie z umowami, LOT poleci do Rio de Janeiro w Brazylii, Bangkoku i na Phuket w Tajlandii, Ho Chi Minh w Wietnamie, Cancun w Meksyku, Varadero na Kubie, Mombasy w Kenii, Punta Cana i Puerto Plata na Dominikanie oraz na Mauritius.

Wszystkie zaplanowane rejsy czarterowe ma realizować samolot Boeing 787-8 Dreamliner, który na pokład może zabrać 252 pasażerów w trzech klasach podróży: LOT Charters Business, LOT Charters Premium i LOT Charters Economy.

Spółka przekazała, że najdłuższym połączeniem czarterowym jest bezpośredni lot z Warszawy do Rio de Janeiro, trwający 13 godzin i wynoszący 11 tys. km. Dla porównania najdłuższe regularne połączenie rozkładowe LOT-u to rejs z Warszawy do Los Angeles (12 godzin 20 minut, prawie 9,7 tys. km).

LOT przekazał, że wraz ze wzrostem skali operacji i działalności czarterowej planuje uruchomienie kolejnych rejsów czarterowych, wykorzystując dreamlinery, ale także flotę średniego zasięgu: nowoczesne wąskokadłubowe Boeingi 737. W sezonie lato 2018 LOT oferował pasażerom także połączenia czarterowe z Warszawy i Katowic do tureckiej Antalyi oraz z Warszawy do Kefalonii w Grecji. Przewoźnik rozważa też uruchomienie rejsów czarterowych z innych regionów w Polsce.

LOT w swoim rozkładzie oferuje 105 połączeń regularnych. Najnowsze to ogłoszona w ubiegłym tygodniu trasa Warszawa-Bejrut. Od początku 2016 r. LOT ogłosił uruchomienie ponad 60 bezpośrednich rejsów m.in. z Warszawy do Miami, Los Angeles, Newark, Seulu, Tokio i Singapuru, z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago, z Krakowa do Chicago i z Rzeszowa do Newark.

Spółka podkreśla, że uruchomianie nowych połączeń jest możliwe m.in. dzięki pozyskiwaniu kolejnych samolotów. W czerwcu do floty dołączył 11. Boeing 787-9 Dreamliner. Do końca 2019 r. flota dreamlinerów obsługujących trasy dalekodystansowe zwiększy się do 15 maszyn.

W 2017 r. LOT przewiózł łącznie ponad 6,8 mln pasażerów, czyli o ponad 25 proc. więcej niż rok wcześniej. W tym roku przewoźnik spodziewa się zbliżyć do liczby 9 mln pasażerów. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
czarter
LOT
TUI
Rainbow
  • Sebbastian Pioro – 22.11.2018

    A silniki wytrzymają? Bo ostatnio jakoś farta nie mają...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....