TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

LOT zajmie się ... ochroną żurawi
InfoAir.pl - Opublikowano: 20.08.2020 08:30:29
LOT zajmie się ... ochroną żurawi

Polskie Linie Lotnicze LOT pomogą w prowadzonej przez Lasy Państwowe odbudowie siedlisk żurawi na terenie Nadleśnictwa Starogard - poinformowały w środę, 19 sierpnia, LP.

Chodzi o stworzenie odpowiednich warunków do gniazdowania i wychowywania potomstwa przez te ptaki.

Trasa przelotowa

Jak podały Lasy Państwowe, odnowa siedlisk żurawia na terenie gminy Swarożyn w województwie pomorskim, na trasie przelotowej z Warszawy do Gdańska, obejmie renowację siedmiu stawów o łącznej powierzchni 10 ha.

Projekt zakłada poprawienie zdolności retencyjnych obszarów leśnych poprzez ponowne napełnienie wodą dawnych zbiorników wodnych, co nie tylko zwiększy zasoby wody, ale przyczyni się do zwiększenia absorpcji CO2 przez okoliczne lasy o około 220 ton rocznie - czytamy. W ten sposób powstaną odpowiednie warunki do gniazdowania i wychowywania potomstwa przez żurawia zwyczajnego (Grus grus) i wiele innych gatunków ptaków wodno-błotnych występujących na terenie Nadleśnictwa Starogard.

Spółka dodała, że działania te wpisują się w szerszą strategię Lasów Państwowych, która zakłada tworzenie Leśnych Gospodarstw Węglowych. Głównym celem ich funkcjonowania będzie zwiększenie ilości dwutlenku węgla wychwytywanego i magazynowanego przez lasy.

-"Zmiany klimatu, powodowane m.in. przez gazy cieplarniane, w tym CO2, dotykają także lasów: drzewa padają ofiarą coraz częstszych susz, gwałtownych klęsk żywiołowych. Dlatego powinniśmy zmniejszać ilość dwutlenku węgla w atmosferze poprzez jednoczesne redukowanie emisji tego gazu oraz zwiększanie jego pochłaniania" - powiedział, cytowany w komunikacie, dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny.

Dodał, że projekt Leśnych Gospodarstw Węglowych zakłada, by dany fragment lasu pochłaniał jeszcze więcej CO2, niż obecnie.

DestinationECO,

W komunikacie podkreślono, że projekt odnowy siedlisk żurawia zwyczajnego w woj. pomorskim realizowany jest także w ramach programu Polskich Linii Lotniczych LOT DestinationECO, który zakłada minimalizowanie odziaływania przewoźnika na środowisko i podejmowanie długofalowych inicjatyw ekologicznych.

-"Realizując strategię DestinationECO odpowiadamy na wyzwania będące przedmiotem troski współczesnych konsumentów" - zaznaczył Maciej Wilk z zarządu LOT-u. Dodał, że przewoźnik nie tylko inwestuje w nowoczesną flotę, ale optymalizuje także działania operacyjne, co w ciągu dwóch ostatnich lat pozwoliło na ograniczenie emisji CO2 o 7 proc.

Jak czytamy w komunikacie, główne finansowanie projektu odnowy zbiorników retencyjnych w gminie Swarożyn będzie pochodzić ze środków przeznaczonych przez Polskie Linie Lotnicze LOT na zakup Jednostek Dwutlenku Węgla (JDW), zrealizowany podczas aukcji JDW, która odbyła się jesienią ubiegłego roku. LOT nabył wtedy ponad 7,7 tys. JDW.

Dodano, że w ramach współpracy Lasy Państwowe (Nadleśnictwo Starogard) opracują dokumentację techniczną projektu, a głównym wykonawcą prac w gminie Swarożyn będą Wody Polskie. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
ekologia
LOT

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....