TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

LOT zamiast pasażerów wozi medyczne cargo [FILM]
WIRUS, AKCJA, LOT - Opublikowano: 16.04.2020 16:30:45
LOT może liczyć na kolejne cargo-zlecania od rządu; fot. fot.Jakub Wittchen:Kulczyk Foundation

Polski rząd planuje podpisanie kolejnej umowy z LOT związanej z lotami cargo, czyli zabezpieczeniem transportu asortymentu medycznego.

Pytany o to w Polskim Radiu szef kancelarii premiera, Michał Dworczyk powiedział, że wszyscy przewoźnicy mierzą się dziś z wyzwaniami w związku z zamknięciem przestrzeni powietrznej.

-"Rząd miał podpisaną umowę przez ostatnie tygodnie w związku z rządowym programem +Lot do domu+ (...) i teraz planujemy podpisanie kolejnej umowy związanej z lotami cargo, czyli zabezpieczeniem transportu do Polski asortymentu medycznego" - poinformował szef KPRM.

Incydentalna Mrija

Ukraiński Antonow An-225 Mrija, który wylądował we wtorek w Warszawie, przywiózł do Polski środki do walki z koronawirusem - m.in. ponad milion maseczek typu FFP2, ponad dwieście tysięcy kombinezonów ochronnych oraz ok. 250 tys. przyłbic. Transport na zlecenie KPRM przygotowały KGHM Polska Miedź i Grupa Lotos.

W tym kontekście Jacek Sasin szef Ministerstwa Aktywów Państwowych został zapytany współpracę z LOT. Sasin powiedział, że w najbliższych dniach do Polski trafią kolejne transporty ze sprzętem medycznym. Zastrzegł jednak, że nie z użyciem "tego supertransportowca, który przyleciał o Warszawy, bo on był do wykorzystania incydentalnie".

-"Dzięki temu jednemu lotowi mogliśmy zastąpić około 10 lotów czarterowych samolotów LOT-u - jeśli chodzi o objętość materiału, który przyleciał do Warszawy (...). Ale z użyciem samolotów LOT, samolotów pasażerskich, które spełniają dzisiaj tą rolę samolotów cargo, ten most powietrzny z Chinami będzie kontynuowany" - wskazał wicepremier.

Przypomniał, że spółka KGHM na zlecenie rządu już przywiozła z Chin pięć samolotów sprzętu. Dodał, że w najbliższych dniach są przewidywane dostawy, które są efektem zakupów dokonanych przez Orlen.

W Poznaniu Fundacja

Dzień później – w środę, 15 kwietnia – do Poznania dotarł pierwszy z serii samolotów transportujących do Polski sprzęt ochronny pomocny w walce z koronawirusem, kupiony w Chinach przez Fundację Lekarze Lekarzom.

Następne transporty spodziewane są w kolejnych dniach.

Dzięki 20 mln zł darowizny przekazanej przez Kulczyk Foundation działająca przy Naczelnej Izbie Lekarskiej D Polski trafi 57 ton sprzętu ochronnego o łącznej objętości 470 metrów sześciennych. Z tego powodu dostawy z chińskiego Kantonu podzielono na cztery transporty.

Sprzęt dotarł do Polski na pokładzie na pokładzie Boeinga 787-800 Dreamliner. Przewoźnikiem jest LOT Cargo. Transport został opłacony przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i jest realizowany w ramach akcji humanitarnej, co pozwala m.in. na zwolnienie z cła i podatku VAT. (PAP)

Zobaczcie poznański przylot na filmie:Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....