TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Lotnicza kampania uderzy we wstyd przed lataniem
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 06.11.2019 12:30:18
Lotnicza kampania uderzy we wstyd przed lataniem; fot. AFP

Branża lotnicza przygotowuje kampanię wymierzoną przeciwko zjawisku "wstydu przed lataniem", które zniechęca ludzi m.in. w Europie do podróży samolotami - przekazał 5 listopada szef Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA) agencji Reutera.

IATA to globalna organizacja handlowa reprezentująca interesy przewoźników powietrznych. Instytucja zrzesza blisko 300 linii lotniczych z całego świata. Przewodniczący lobby Alexandre de Juniac rozmawiał z dziennikarzami Reutera w Kuwejcie.

Zgodnie z zapowiedzią de Juniaca, IATA za pośrednictwem branżowego ugrupowania ATAG (zrzeszenia m.in. przewoźników, operatorów lotnisk i producentów samolotów) koordynuje "bardzo, bardzo dużą kampanię", która ma "wyjaśnić, co zrobiły, robią i zamierzają zrobić w przyszłości" firmy w ramach ograniczania swojego oddziaływania na środowisko. Jak podkreślił szef organizacji, działania te mają odeprzeć rozpowszechniane w tym temacie "mylące informacje". Nie sprecyzował jednak daty rozpoczęcia planowanej akcji.

Negatywny wpływ

Agencja Reutera wskazała, że linie lotnicze odczuły w 2019 r. negatywny wpływ rosnącego "wstydu przed lataniem" (ang. "flight shame"). Zjawiskiem tym określa się niechęć do podróżowania samolotem ze względu na związaną z tym dużą emisję gazów cieplarnianych. Do rezygnacji z lotów na rzecz bardziej przyjaznych dla środowiska środków transportu, takich jak pociągi, nawołuje m.in. szwedzka aktywistka Greta Thunberg.

Według Reutera "zawstydzanie przed lataniem" odbiło się na popycie na usługi przewoźników w Europie, szczególnie w krajach skandynawskich, a także w Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech.

"Trudno to mierzyć, a poza tym nie zauważyliśmy dotychczas niczego takiego poza Europą. Z czasem jednak przyjdzie" - ocenił de Juniac.

Loty komercyjne odpowiadają obecnie za ok. 2,5 proc. światowej emisji dwutlenku węgla. Jak podkreślił Reuters, wobec rosnącej liczby przelotów liczba ta może znacznie wzrosnąć z czasem. Agencja wskazała zarazem, że od 1990 r. branża lotnicza ograniczyła emisję na pasażera o połowę - głównie dzięki zastosowaniu bardziej wydajnych maszyn. Obecnie firmy planują ograniczyć emisję netto do 2050 r., a od 2020 r. prowadzić neutralny węglowo rozwój. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
IATA

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....