TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Lotnisko Lublin podsumowuje rok 2018: 455 tys. pasażerów
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 09.01.2019 12:30:44
Lotnisko Lublin podsumowuje rok 2018: 455 tys. pasażerów; fot. Airport Lublin

W 2018 roku Port Lotniczy Lublin (PLL) obsłużył ponad 455 tys. pasażerów i był to najlepszy wynik w historii lotniska – poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Lotnisko to funkcjonuje od grudnia 2012 r.

-"Miniony rok przyniósł nam rekordowy wynik. Nasze lotnisko jest jednym z kilku przykładów udanego startupu w branży lotniczej w Europie w ciągu ostatnich 10 lat" – mówi cytowany w komunikacie prezes Portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz.

W 2018 roku PLL obsłużył ponad 455 tys. pasażerów, o 6 proc. więcej niż w roku poprzednim. Najlepszym miesiącem był sierpień, kiedy z lubelskiego lotniska skorzystało blisko 44 550 osób. W 2018 roku wykonano w sumie 5 283 operacji lotniczych.

W 2017 r. na lubelskim lotnisku obsłużono 430 tys. podróżnych - o 14 proc. więcej niż w 2016 r.

Stan obecny

Obecnie z Portu Lotniczego Lublin operuje pięciu przewoźników m.in. Polskie Linie Lotnicze LOT, BMI Regional, Wizz Air. W siatce połączeń są lotniska w Londynie, Eindhoven, Oslo, Tel Avivie, Monachium. Od kwietnia uruchomione zostanie połączenie do Antwerpii. Jak podkreślono w komunikacie, sukcesem okazało się uruchomienie w 2018 r. krajowego połączenia do Warszawy, które odbywa się pięć razy w tygodniu, a jego częstotliwość ma być zwiększana w 2019 r.

Dużym zainteresowaniem w 2018 r. cieszyło się też wakacyjne połączenie do Bułgarii, oferowane od 19 czerwca do 7 września przez linie lotnicze Small Planet, na tej trasie obsłużono blisko 6,5 tys. podróżnych.

W połowie 2018 r linie lotnicze Wizz Air zamknęły bazę operacyjną w Lublinie (gdzie bazował jeden samolot tego przewoźnika) i zredukowały ilość obsługiwanych tras.

Plany na rok 2019

Według Wójtowicza, negatywne skutki zmian w siatce połączeń będą odczuwalne w 2019 r. - w pierwszym i drugim kwartale władze PLL spodziewają się spadku ilości pasażerów. "Później jednak sytuacja powinna się stopniowo poprawiać i prognozujemy ruch na poziomie zbliżonym do wyników z 2018 roku" – dodaje Wójtowicz.

Na lotnisku dobiega końca rozbudowa terminala. Powierzchnia terminala będzie większa o ponad dwa tysiące metrów kwadratowych. Nowy segment budynku terminala powstaje od strony wschodniej, będzie miał prawie 35 m długości i 62 m szerokości. Po rozbudowie, w nowej części odprawiani będą pasażerowie ze strefy Schengen, a w istniejącej obecnie hali odlotów - pasażerowie spoza strefy Schengen. Dzięki tej inwestycji, której koszt sięga 10,6 mln zł, zwiększy się przepustowość w hali odlotów, poszerzona zostanie także część komercyjna.

Lotnisko położone jest w podlubelskim Świdniku. Udziały w spółce Port Lotniczy Lublin należą do samorządów Lublina, województwa lubelskiego, miasta Świdnik i powiatu świdnickiego. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
lotnisko
Lotnisko Lublin
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....