TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Lotnisko Rzeszów w 2019 r.: 772 tys. pasażerów
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 15.01.2020 11:30:41
Lotnisko Rzeszów w 2019 r.: 772 tys. pasażerów; fot. Lotnisko Rzeszów

Lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce obsłużyło w ub.r. ponad 772 tys. pasażerów. Powtórzyliśmy wynik z 2018 r., a nawet odrobinę go poprawiliśmy. W tak trudnych warunkach rynkowych to wynik na miarę naszych oczekiwań – uważa prezes portu Adam Hamryszczak.

Zdaniem Hamryszczaka, dobry wynik za ubiegły rok udało się osiągnąć głównie dzięki rozwojowi połączeń do portów przesiadkowych i poszerzeniu oferty wakacyjnych lotów czarterowych.

Biznes i wakacje

Prezes portu przypomniał, że Lufthansa zwiększyła liczbę rejsów do Monachium do 14 tygodniowo, co przełożyło się na ponad 60-procentowe zwiększenie ruchu na tym kierunku. Z lotów do stolicy Bawarii w ubiegłym roku skorzystało ponad 73 tys. pasażerów.

Czwarty rok z rzędu wzrosła liczba pasażerów udających się na letni urlop czarterami. Ofertę wakacji z wylotem z Jasionki wybrało prawie 55 tys. pasażerów, co razem z pozostałymi lotami czarterowymi dało 25-procentowy wzrost w tym segmencie.

Rok 2019 był również rekordowy, jeśli chodzi o liczbę rejsów wykonanych przez samoloty LOT na trasie Rzeszów-Warszawa, z których skorzystało łącznie ponad 215 tys. pasażerów. Liderem w zakresie regularnych połączeń realizowanych z lotniska w Jasionce pozostaje irlandzki Ryanair, który w 2019 roku przewiózł prawie 400 tys. pasażerów, z czego ok. 190 tys. na trasie do Londynu.

Natomiast łączna liczba wszystkich operacji lotniczych z uwzględnieniem lotów szkolnych w 2019 r. wyniosła prawie 19 tysięcy.

Hamryszczak zaznaczył, że najwięksi przewoźnicy operujący na lotnisku z różnych względów zmuszeni byli do ograniczenia rozwoju siatki połączeń. "Ten negatywny trend udało się zrównoważyć aktywną współpracą z Lufthansą oraz czołowymi polskimi touroperatorami" – dodał.

Plany 2020

Mówiąc o planach na bieżący rok prezes lotniska wskazał, że oprócz kontynuowania tych działań, chce również zabiegać o otwarcie nowych tras.

-"Pozwoli nam to umocnić się na pozycji lidera w grupie lotnisk regionalnych obsługujących do 1 mln pasażerów" – uważa Hamryszczak.

W ocenie prezesa portu w Jasionce jednym z ważniejszych ubiegłorocznych wydarzeń było również m.in. otwarcie hotelu przy lotnisku.

-"W minionym roku zawarliśmy także strategiczną umowę z LOT AMS i Polską Grupą Lotniczą dotyczącą budowy na terenie lotniska kompleksu hangarów, w których powstanie największe w Europie Środkowo-Wschodniej centrum serwisowania samolotów" – powiedział Hamryszczak.

Port lotniczy w Jasionce oferuje regularne połączenia do Warszawy, Londynu i Monachium oraz loty (2-3 razy w tygodniu) do Dublina, Manchesteru, Bristolu, East Midlands. W sezonie letnim realizowane jest cotygodniowe połączenie z Nowym Jorkiem oraz połączenie do Aten. Loty z Jasionki obsługują przewoźnicy: PLL LOT, Lufthansa i Ryanair. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
Lotnisko Rzeszów

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....