TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Lotniskowa Rada po raz pierwszy w Polsce. W Krakowie
InfoAir.pl - Opublikowano: 10.09.2019 12:30:06
Lotniskowa Rada po raz pierwszy w Polsce. W Krakowie

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice będzie gospodarzem przyszłorocznej 3. konferencji Międzynarodowej Rady Portów Lotniczych (ACI). Na konferencję przyjedzie kilkuset gości, reprezentujących porty lotnicze ze wszystkich kontynentów.

Symboliczne przekazanie tytułu organizatora przyszłorocznego szczytu odbyło się na zakończenie tegorocznego spotkania organizacji na Bali. Wydarzenie zaplanowano w dniach 7-10 września 2020 r. w Krakowie, a tamtejsze lotnisko wystąpi w roli gospodarza konferencji – będzie ono pierwszym europejskim gospodarzem tego wydarzenia.

Jak wyjaśnił prezes krakowskiego lotniska Radosław Włoszek, co roku na konferencji zrzeszającej światowe porty lotnicze spotykają się delegaci, by wspólnie dyskutować o najlepszych rozwiązaniach zapewniających pasażerom jak najlepszy komfort i wysokiej jakości usługi na lotniskach.

Lotniczy zaszczyt

"To prawdziwy zaszczyt, nie tylko dla naszego lotniska, ale także dla całego polskiego sektora lotniczego, a także specjalne wyróżnienie dla miasta Krakowa i całego regionu Małopolska, słynących w świecie z potencjału turystycznego, biznesowego i naukowego" - zaznaczył Włoszek.

Organizacja przyszłorocznej konferencji – ocenił prezes Kraków Aiport - będzie znaczącym wydarzeniem promocyjnym dla Krakowa i Małopolski. Do Polski przyjedzie kilkuset gości, reprezentujących porty lotnicze ze wszystkich kontynentów.

Przedstawiciele krakowskiego lotniska poinformowali, że podczas konferencji na Bali odebrali oni także przyznany przez ACI World certyfikat Airport Customer Experience Accreditation. Akredytacja przyznawana jest dla lotnisk, które w swojej działalności stale dążą do podnoszenia standardów obsługi podróżujących, i dla których najważniejsze jest bezpieczeństwo i komfort pasażerów.

Krakowska pozycja

Krakowski port jest pierwszym lotniskiem w Polsce uhonorowanym tym wyróżnieniem.

"Kraków Airport to największy port regionalny w Polsce, który do końca 2019 planuje obsłużyć prawie 8 mln pasażerów. Ponad 130 bezpośrednich połączeń oferowanych przez 24 przewoźników tradycyjnych, jak i niskokosztowych, nowoczesna infrastruktura oraz wysoki standard świadczonych usług pozwalają nam znaleźć się wśród europejskich liderów w grupie portów obsługujących 5-10 mln pasażerów rocznie" - ocenił prezes portu.

Lotniskowa Rada

Międzynarodowa Rada Portów Lotniczych - Airports Council International (ACI) jest branżowym stowarzyszeniem portów lotniczych założonym w 1991 roku w celu wspierania współpracy między swoimi członkami - portami lotniczymi a innymi partnerami w światowym lotnictwie. ACI obsługuje 646 członków prowadzących 1960 portów lotniczych w 176 krajach.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko odprawiło blisko 6,8 mln pasażerów, czyli o 16 proc. więcej niż rok wcześniej. Na ten rok zaplanowano obsługę prawie 8 mln osób.

W tegorocznym letnim rozkładzie lotnisko ma ponad 130 połączeń, w tym 33 nowe, wykonywanych przez 23 przewoźników tradycyjnych i niskokosztowych. Do końca roku ich liczba powinna przekroczyć 140.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
Lotnisko Kraków
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....