TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Lufthansa chce pomocy i ... niezależności
InfoAir.pl - Opublikowano: 30.04.2020 13:30:00
Lufthansa chce pomocy i ... niezależności; fot. Lufthansa

W Niemczech wojna nerwów wokół dotacji dla Lufthansy. Równolegle firma uzyskała w Szwajcarii pomoc państwa dla swych spółek-córek.

Rząd Szwajcarii poinformował w środę, 29 kwietnia, że w efekcie przeprowadzonych w Berlinie rozmów udzieli wsparcia dwóm wchodzącym w skład niemieckiego koncernu Lufthansa szwajcarskim towarzystwom lotniczym - Swiss i Edelweiss. Lufthansa jest w trudnej sytuacji finansowej z powodu kryzysu koronawirusowego.

Pomoc będzie miała formę państwowych gwarancji dla 85 proc. kwoty, opiewającego na ponad 1,5 mld franków kredytu, jaki obie spółki zaciągną w konsorcjum bankowym. Kredyt można będzie wykorzystać wyłącznie na potrzeby infrastruktury szwajcarskiej, bez jakichkolwiek przelewów na rzecz zagranicznej spółki macierzystej. Decyzję rządu musi jeszcze zatwierdzić szwajcarski parlament.

Szwajcaria nie zamierza przejmować udziału kapitałowego w Lufthansie. Do czasu całkowitego zwrotu pożyczki Swiss i Edelweiss będą miały zakaz wypłacania dywidend i dokonywania transferów pieniężnych w ramach koncernu.

W Austrii

Jak zauważa agencja dpa, rządowi Austrii, z którym Lufthansa negocjuje na temat ewentualnej pomocy dla będących jej własnością linii Austrian Airlines (AUA), zależy wyłącznie na korzyściach dla własnego państwa. "Nasze interesy są tutaj jasne" - oświadczył w środę w Wiedniu kanclerz Sebastian Kurz przed spotkaniem z szefem Lufthansy Carstenem Spohrem.

Austrian Airlines złożyły we wtorek wieczorem wniosek o przydzielenie im 767 mln euro z austriackiego państwowego funduszu przeciwdziałania skutkom pandemii. Jak podał austriacki dziennik "Die Presse", rząd Austrii rozważa wykupienie za 267 mln euro pakietu akcji Lufthansy, ale wiadomości tej na razie nikt nie potwierdził.

W Niemczech

W Niemczech koncern broni się w rozmowach z rządem przed ewentualnością bezpośredniego wpływu państwa na jego działalność. W zamian za wielomiliardową pomoc finansową strona rządowa miała się od niego domagać mniejszościowego udziału blokującego, dwóch miejsc w radzie nadzorczej i płacenia 9-procentowych odsetek - pisze dpa. Dlatego Lufthansa bierze pod uwagę ogłoszenie upadłości z jednoczesnym pozostaniem spółki pod dotychczasowym kierownictwem, co uczyniły już niemieckie czarterowe linie lotnicze Condor.

Na razie nie wiadomo, co było treścią wtorkowych rozmów Spohra z kanclerz Angelą Merkel. W Berlinie twierdzi się, że kwestia przyszłości Lufthansy zostanie rozstrzygnięta w ciągu jednego do dwóch tygodni - zaznacza dpa. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
budżet
Lufthansa
Niemcy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....