TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Malbork z droższymi biletami i wsiadaniem z przodu
RADIO GDAŃSK - Opublikowano: 07.02.2019 12:23:48

Jak informuje Radio Gdańsk - będą podwyżki cen biletów autobusowych w Malborku. Na wniosek Miejskiego Zakładu Komunikacji przyjęli je miejscy radni. Jeszcze w tym miesiącu cena normalnego biletu jednorazowego wzrośnie o 50 groszy, do 3 złotych.

Przez kolejne 4 lata cena wzrośnie o 10 groszy każdego roku. W 2023 roku jednorazowy bilet będzie kosztował w Malborku 3 złote 40 groszy. Zgodnie z nowym taryfikatorem, wzrosną też ceny biletów okresowych. Podwyżka cen biletów była podyktowana trudną sytuacją finansową malborskiego MZK.

– Nasze przychody nie pokrywają wszystkich kosztów działalności. Decyzja o podniesieniu cen biletów była ostatecznością – tłumaczy Małgorzata Zemlik, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Malborku.

Coroczne straty

Ceny biletów w Malborku utrzymywały się na tym samym poziomie od prawie 8 lat. – Ostatni raz podnieśliśmy je w 2011 roku. Po każdej podwyżce odnotowywaliśmy spadek liczby pasażerów. Większość z nich po pewnym czasie jednak wracała. Mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie – mówi prezes malborskiego MZK.

Każdego roku MZK w Malborku odnotowuje straty w wysokości nawet 300 tys. złotych. Dużą część kosztów generuje przestarzały tabor wymagający częstych napraw. Spółka chce poprawić swoją sytuację poprzez zakup z wykorzystaniem unijnego dofinansowania nowoczesnych autobusów elektrycznych. Jest szansa, że pierwszych pięć tego typu pojazdów trafi do Malborka już w przyszłym roku.

Przednimi drzwiami

Od ponad roku Miejski Zakład Komunikacji realizuje plan naprawczy, który ma poprawić jego kondycję finansową. Jednym z punktów planu jest nowa zasada, która będzie obowiązywać pasażerów.

– Wprowadzamy obowiązek wsiadania do autobusu pierwszymi drzwiami. W ten sposób kierowca będzie miał możliwość wyeliminowania gapowiczów. Na pewno wzrośnie też bezpieczeństwo w naszych autobusach – mówi Małgorzata Zemlik.

Zasada będzie obowiązywać od 1 marca, tylko poza godzinami szczytu komunikacyjnego. Przednimi drzwiami nie będą musiały wsiadać osoby niepełnosprawne oraz pasażerowie z wózkami dziecięcymi.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
MZK Malbork
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....