TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Mitsubishi rzuca rękawicę Embraerowi [FILM]
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 12.02.2020 13:30:57
Mitsubishi wchodzi na lotniczy rynek

Japoński koncern Mitsubishi Aircraft poinformował we wtorek, że ma już kilkaset zamówień na samolot pasażerski komunikacji regionalnej SpaceJet M100 - podała agencja Reutera. Najpierw jednak Mitsubishi Aircraft skupi się na certyfikacji większego modelu M90.

Główny udziałowiec koncernu, spółka Mitsubishi Heavy Industries, informowała w ubiegłym tygodniu, że dostawy SpaceJet M90 mogą zostać opóźnione co najmniej o rok, do marca 2021 r. Jak zauważyła agencja, to już szóste opóźnienie tego programu.

M100 a potem M90

Według szefa ds. rozwoju Mitsubishi Aircraft Alexa Bellamy'ego samolot testowy, w którym wprowadzono około 960 zmian względem pierwotnego projektu, miałby w najbliższych tygodniach odbyć lot testowy. Wyjaśnił, że niektóre zmiany, takie jak np. powiadomienia załogi, zostały wprowadzone po dwóch awariach samolotów Boeing 737 MAX, które wzmogły międzynarodową kontrolę w kwestii reakcji pilota na sytuacje awaryjne.

Bellamy powiedział, że 90-miejscowy M90 byłby prawdopodobnie samolotem niszowym, jako zbyt duży, aby mógł być pilotowany przez amerykańskich przewoźników regionalnych zgodnie z umowa ze związkami zawodowymi. Według niego M100 z około 76 miejscami, który ma zacząć latać około 2024 r., będzie bardziej popularnym modelem.


Rywalizacja z Embraerem

Głównym rywalem Mitsubishi Aircraft będzie brazylijski producent samolotów Embraer. Koncern czeka na ostateczne zgody ze strony organów regulacyjnych, aby sprzedać 80 proc. udziałów w obszarze komercyjnych maszyn pasażerskich amerykańskiemu Boeingowi.

Mitsubishi Aircraft i amerykańska regionalna linia lotnicza Mesa Airlines we wrześniu podpisali porozumienie ws. rozpoczęcia rozmów na temat zamówienia 50 egzemplarzy M100 i prawa do zakupu kolejnych 50. Bellamy zapewnił, że koncern podpisał również inne umowy, które zostaną upublicznione w późniejszym. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
samolot
Mitsubishi
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....