TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Modlin z mobilną wieżą lotów. Od stycznia
PAP - Opublikowano: 16.10.2018 15:30:35
Modlin z mobilną wieżą lotów. Od stycznia; fot. polmotrail.pl

Od 1 stycznia 2019 roku na lotnisku w Modlinie będzie działać mobilna wieża kontroli lotów Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, która zastąpi dotychczasową wieżę z 2012 roku - zapowiedział PAP p.o. prezesa PAŻP Janusz Janiszewski.

"Ciągłość służb żeglugi powietrznej będzie zapewniona na lotnisku w Modlinie, w takim samym stopniu, jak na pozostałych 14 lotniskach w Polsce. Obecnie PAŻP przygotowuje najbardziej optymalne rozwiązanie dla lotniska, oczywiście w porozumieniu z zarządzającym portem" - powiedział Janiszewski.

"Agencja wywiązuje się z podjętych w tej sprawie ustaleń" - zapewnił prezes PAŻP. Dodał, że poza rozpatrywanym rozwiązaniem posadowienia w porcie w Modlinie mobilnej wieży "naszpikowanej" nowinkami technologicznymi, jako zapasowy scenariusz analizowana jest także możliwość dostosowania obiektów będących w zarządzaniu portu do wymogów służby ruchu lotniczego.

Na lotnisku w Modlinie obecnie funkcjonuje kontenerowa wieża kontroli lotów, zbudowana w 2012 roku, za ok. 6 mln zł. W lipcu br. media informowały, że nadzór budowlany wydał decyzję, że może ona działać tylko do końca tego roku.

Jak powiedział Janiszewski, o tym jaki ostatecznie wariant będzie wybrany: czy to będzie stała wieża kontroli lotów, czy wieża zdalna, będzie zależało m.in. od biznesplanu lotniska w Modlinie, czy prognoz ruchu lotniczego linii tam operujących.

"Wówczas PAŻP przygotuje takie rozwiązania technologiczne, które pozwolą na szybką realizację docelowego modelu. Decyzja o tym powinna zapaść jeszcze w tym roku" - poinformował szef PAŻP.

Mobilna wieża może być przewożona z jednego lotniska na drugie, jest wyposażona w trzy stanowiska operacyjne i systemy do zarządzania ruchem lotniczym. Jej koszt to kilka milionów złotych. PAŻP ma na razie jeden taki egzemplarz, który ma stanąć właśnie na lotnisku w Modlinie.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
Lotnisko Modlin
PAŻP
 • Marek Maslowiec – 16.10.2018

  Modlin Radomiem Warszawy!

 • Michał Prosper Kowalski – 16.10.2018

  Jak z ogrzewaniem? Widać dwie jednostki klimy typu split więc będzie zgodnie z BHP. W nagłówku dwa czeskie błędy. Potrzebny wam korektor. Mogę na ochotnika jakąś część artykułów sprawdzać za darmo.

 • Paweł Lubowiecki – 17.10.2018

  XXI wiek. Lepszy widok będzie z drzewa.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....