TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Nowe połączenia LOT do Rijeki i Tirany [FILM]
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 22.11.2019 11:30:14
Nowe połączenia LOT do Rijeki i Tirany [FILM]; fot. PAP

Od czerwca przyszłego roku LOT otwiera dwa nowe sezonowe połączenia lotnicze. Tym razem poleci do chorwackiej Rijeki oraz stolicy Albanii – Tirany. To jeden z elementów długofalowej strategii rozszerzania oferty narodowego przewoźnika o kierunki cieszące się największym zainteresowaniem polskich turystów.

LOT oferuje obecnie ponad 110 połączeń lotniczych, w czerwcu 2020 r. jego oferta wzbogaci się o dwie nowe destynacje. Poinformował o tym Michał Fijoł, wiceprezes PLL LOT na targach turystycznych TT Warsaw, w trakcie sesji otwierającej wydarzenie.

-"Miałem przyjemność ogłosić dwa nowe kierunki w siatce LOT-u. Są to destynacje wakacyjne, na których będziemy przewozić pasażerów w okresie od czerwca do września 2020 roku. Pierwszym z nich jest Rijeka, popularny kierunek turystyczny wśród Polaków" – mówił Fijoł.

Kierunek Południe

Rijeka jest trzecim, co do wielkości miastem Chorwacji, słynie z dużego portu, majestatycznej starówki oraz sanktuarium maryjnego. Tym samym w sezonie wakacyjnym LOT zaproponuje pasażerom połączenia z pięcioma miastami w Chorwacji: obok Rijeki będą to: Zagrzeb, Dubrownik, Split i Zadar.

-"Druga nasza nowa destynacja to stolica Albanii – Tirana. Ma ona znaczenie nie tylko turystyczne, ale także kulturalne i biznesowe" – dodał Fijoł. Podkreślił również, że Tirana jest również ważnym ośrodkiem akademickim.

-"Kierunki wakacyjne to bardzo ważna część oferty LOT. Otwieramy je już od wielu lat. W ubiegłym roku uruchomiliśmy Warnę, Korfu i kilka innych, które były oferowane tylko w sezonie wakacyjnym" – powiedział członek zarządu LOT.

Czas na czarter

Z roku na rok LOT jest partnerem coraz większej liczby touroperatorów.

-"LOT to nie tylko siatka rozkładowa, ale także połączenia czarterowe. W tym roku nasze samoloty będą latały nie tylko z Warszawy, ale także z Katowic, Gdańska i Poznania do wielu ulubionych destynacji turystycznych Polaków, w Turcji, Egipcie Grecji i innych krajach" – mówi Fijoł. Czartery LOT docierają m.in. na Zanzibar, Mauritius, Kubę, Rodos i Sycylię, do Bodrum, Warny oraz Girony.

Jak wynika z danych GUS w zeszłym, 2018 roku Polacy odbyli ponad 72 miliony podróży, o pięć procent więcej niż w 2017. Z tego blisko 20 proc. stanowiły podróże zagraniczne, trwające przeważnie 5 dni lub dłużej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
czarter
LOT
Chorwacja
Albania
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....