TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Nowe połączenie lotnicze z Szyman do Wrocławia
PAP - Opublikowano: 27.05.2016 13:35:51 1 komentarz
Nowe połączenie lotnicze z Szyman do Wrocławia

Na początku czerwca uruchomione zostaną loty z Szyman do Wrocławia - poinformowała linia lotnicza SprintAir. Będzie to trzecie połączenie realizowane przez tego przewoźnika z portu lotniczego Olsztyn-Mazury.

SprintAir zapowiedział, że loty z Szyman do stolicy Dolnego Śląska zostaną zainaugurowane 6 czerwca. Będą odbywać się dwa razy w tygodniu; w poniedziałki i piątki, co ma umożliwić pasażerom wyjazdy weekendowe i dłuższe pobyty. Jednocześnie firma zmieni w letnim rozkładzie częstotliwość dwu pozostałych lotów - samoloty do Berlina i Krakowa będą latały po dwa, a nie jak dotychczas trzy razy w tygodniu.

To na razie jedyny przewoźnik realizujący połączenia z czynnego od czterech miesięcy regionalnego portu lotniczego w Szymanach. Zgodnie z podpisanymi umowami następni przewoźnicy uruchomią w połowie czerwca: słoweńska linia lotnicza Adria - z Monachium, a węgierski Wizz Air - z Londynem (po trzy razy w tygodniu).

Prezes portu Olsztyn-Mazury Leszek Krawczyk powiedział PAP, że jeszcze w tym miesiącu powinny zakończyć się negocjacje z kolejnymi przewoźnikami. Dodał, że w grę wchodzi uruchomienie połączeń m.in. do Skandynawii i Duesseldorfu, a prawdopodobnie także połączenia krajowego z Warszawą.

Dotychczas w Szymanach odprawiono ok. 4 tys. pasażerów. Według szacunków władz portu, do końca roku liczba pasażerów powinna zwiększyć się do 30 tys., a w przyszłym roku do 65 tys.

Regionalny port w Szymanach działa od 20 stycznia. Jedynym udziałowcem spółki zarządzającej lotniskiem jest samorząd województwa. Rozbudowa dawnego powojskowego lotniska kosztowała ponad 204 mln zł i w 76 proc. została sfinansowana z unijnych pieniędzy. Wybudowano terminal, wydłużono do 2,5 km drogę startową i wzmocniono jej nośność, powstały też m.in. parkingi i trasa łącząca lotnisko z drogę wojewódzką nr 57.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
SprintAir
Wrocław
Olsztyn
  • Fizio – 27.05.2016

    Piszecie na zmianę: "... portu lotniczego Olsztyn-Mazury." oraz "...portu lotniczego w Szymanach."Warto sobie zapamiętać choć do jutra, że oficjalna nazwa portu lotniczego to "Olsztyn - Mazury", a lotniska to "Szymany" (koło Szczytna).Było o tym już wielokrotnie pisane w różnych mediach, w tym w wywiadzie dyrekcji portu lotniczego, w którym wyjaśniano, skąd ta rozbieżność - bo we wniosku do UE o dofinansowanie użyto nazy "Port lotniczy Olsztyn - Mazury", choć Olsztyn nie ma z tym biznesem niczego wspólnego, no może tylko tyle, że z Olsztyna jeździ niemal pusty (na odcinku Szczytno - Szymany) pociąg do lotniska.Czytaj więcej: http://infoair.pl/nowe-polaczenie-lotnicze-z-szyman-do-wroclawia_more_84673.html

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....