TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Nowy rozkład lotów z Wrocławia ? rekordowa liczba połączeń
WWW.WROCLAW.PL - Opublikowano: 24.03.2017 20:45:37
Nowy rozkład lotów z Wrocławia ? rekordowa liczba połączeń

Blisko 70 kierunków. Jeszcze nigdy nie było tylu połączeń z wrocławskiego lotniska. Nowe kierunki zagraniczne oraz bogata oferta czarterów ? na to mogą liczyć pasażerowie Portu Lotniczego Wrocław. W nocy z soboty na niedzielę (25/26 marca) zacznie obowiązywać nowy rozkład lotów.

W siatce połączeń na lato 2017 pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do dyspozycji rekordową liczbę kierunków. Samoloty z Wrocławia będą  latały w tym sezonie aż na 68 trasach. Na ciepłe miesiące przygotowano 7 nowości. Są wśród nich: Lwów, Reykjavík, Lizbona, Palma de Majorca oraz Tel Awiw. Do nowych połączeń należą również Kefalonia i Tirana, oferowane przez biura podróży.

Dodatkowo na sezon letni zostaną utrzymane jesienne nowości: rejsy do Madrytu, Belfastu, Birmingham, Manchesteru, Newcastle oraz Kijowa. ? To będzie rekordowo duża siatka połączeń z Wrocławia ? mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. ? Zdecydowała o tym zarówno stale zwiększająca się liczba pasażerów, jak i intensywny rozwój linii lotniczych, które dostrzegają ogromny potencjał naszego lotniska, miasta i regionu.   

W nowym rozkładzie lotów znajdzie się aż 37 połączeń niskokosztowych. Przybędzie tu zwłaszcza lotów na południe Europy. Są wśród nich dwie nowości. Pierwsza z nich ? Lizbona ? wystartuje już 26 marca, kolejna ? Palma na Majorce ? 28 marca. Po zimowej przerwie wracają także popularne niskokosztowe kierunki wakacyjne ? Alicante, Malaga, Wenecja oraz Kreta (Chania).

? Loty na południe naszego kontynentu cały czas cieszą się ogromnym zainteresowaniem ? twierdzi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław.

? Do najpopularniejszych kierunków w ubiegłym roku należały połączenia do Malagi, Alicante oraz na Teneryfę. Średnie wypełnienie samolotów na tych trasach  przekraczało 95%. Jest duża szansa, że w tym roku kierunki powtórzą ubiegłoroczny sukces.

Rozwijają się również połączenia na wschód Europy. Po sukcesie Kijowa (trasa uruchomiona przez Wizz Air w listopadzie 2016) do siatki dołączy tanie połączenie do Lwowa (Wizz Air). Jego inaugurację zaplanowano na 13 kwietnia. Loty w tym kierunku będą się odbywały dwa razy tygodniu. Nowością są również loty do Reykjavíku (Wizz Air). Tam pierwszy samolot wystartuje 31 maja. Łącznie w ofercie tanich linii będzie o 10 połączeń więcej niż przed rokiem.

W sezonie letnim do dyspozycji pasażerów podróżujących w celach biznesowych będzie 17 dziennych połączeń do największych europejskich hubów przesiadkowych, m.in. Frankfurtu, Monachium, Dusseldorfu i Kopenhagi.

? To lotniska, które są często przystankiem na trasie do Ameryki lub Azji ? uważa Jarosław Sztucki. ? Dzięki tym połączeniom podróżni z Wrocławia mają ułatwioną podróż do dowolnego zakątka świata.

Siatkę uzupełniają krajowe połączenia do Warszawy, która cieszy się  rosnącą popularnością. Wpłynęły na to wyjątkowo dogodne warunki podróży. Odkąd samoloty linii Ryanair, podobnie jak PLL LOT, lądują na lotnisku Chopina, znacznie przybyło pasażerów na tej trasie. W 2016 roku obsłużono na niej blisko pół miliona osób.

Wśród połączeń sieciowych nowością jest Tel Awiw. Pierwszy samolot PLL LOT wystartuje  na tej trasie 20 czerwca.

Grecka Kefalonia i Tirana w Albanii to tegoroczne letnie nowości w ofercie biur podróży. ? Do kierunków cieszących się największym zainteresowaniem turystów należą zwłaszcza te południowe, czyli Hiszpania, Grecja i Bułgaria ? mówi Michał Kozak, menedżer ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław. ? Od dawna bardzo popularne są również Wyspy Kanaryjskie ? Teneryfa, Lanzarote i Fuerteventura, które z naszego lotniska oferowane są przez cały rok, a także Portugalia (Madera). To miejsca, do których klienci wrocławskiego portu wyjątkowo chętnie wylatują na wakacje. Mają tam zapewnioną zarówno dobrą pogodę, jak i doskonałe warunki wypoczynku.

Łącznie latem 2017 roku pasażerowie mają do dyspozycji 25 kierunków czarterowych. Ofertę tradycyjnego dwutygodniowego wypoczynku uzupełnia coraz popularniejsza oferta 11-dniowych wczasów, które w tym sezonie można spędzić m.in. na Korfu, Zakynthos, Rodos, Krecie, Majorce czy w Antalyi. 

? Tak bogata siatka połączeń z Wrocławia sprawia, że latają stąd nie tylko mieszkańcy Dolnego Śląska, ale także sąsiednich województw, a nawet Niemcy i Czesi, mieszkający w pobliżu polskiej granicy ? mówi Dariusz Kuś. ? Ma na to wpływ również wysoki standard obsługi na naszym lotnisku oraz jego doskonała lokalizacja.

Port lotniczy we Wrocławiu jest doskonale skomunikowany z Autostradową Obwodnicą Wrocławia, która bezpośrednio łączy się z autostradą A4 (kierunki: Opole, Katowice oraz Zgorzelec) oraz drogą ekspresową S8 (kierunek Kalisz, Łódź), a już niedługo również z budowaną S5 (kierunek Poznań). Z punktu widzenia pasażerów liczy się też dogodna cena lotniskowego parkingu (przy wcześniejszej rezerwacji on-line już od 59 zł za tydzień).

Wysoki poziom obsługi pasażerów wrocławskiego lotniska został doceniony m.in. przez  magazyn "Business Traveller", który aż cztery razy z rzędu uznał je za najlepsze lotnisko regionalne w Polsce oraz przyznał mu nagrodę za najlepszy Business Lounge spośród polskich lotnisk regionalnych. Otrzymało ono także tytuł "Najbardziej Przyjaznego Lotniska w Polsce".

W tym roku nowy wrocławski terminal świętuje 5-lecie funkcjonowania. Dotychczas obsłużono w nim ponad 10 mln pasażerów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
lotnisko
nowe połączenia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....