TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

PAŻP na World ATM Congress w Madrycie
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 11.03.2019 12:30:57
PAŻP na World ATM Congress w Madrycie

Nowe technologie związane z zarządzaniem ruchem lotniczym na świecie będą omawiane od wtorku podczas World ATM Congress w Madrycie. W kongresie uczestniczyć będzie też Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, która pierwszy raz w historii będzie mieć swój pawilon.

Światowy kongres zarządzania ruchem lotniczym to najważniejsza impreza branży; tegoroczna edycja potrwa do 14 marca.

"Kongres w Madrycie to największe światowe wydarzenie w obszarze zarządzania ruchem lotniczym. Łączy on formułę konferencji, podczas której najważniejsze osoby z branży dyskutują o aktualnych trendach i wyzwaniach, z prezentacją najnowszych rozwiązań" - mówi PAP p.o. prezesa PAŻP Janusz Janiszewski. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa ukazująca najnowsze osiągnięcia i produkty światowych liderów.

Szef Agencji podkreślił, że pierwszy raz w siedmioletniej historii tego wydarzenia PAŻP będzie w nim uczestniczyła również jako wystawca. "Oferujemy usługi i produkty na światowym poziomie. Podczas targów w Madrycie po raz pierwszy będziemy je prezentować branży i potencjalnym klientom w naszym polskim pawilonie" - powiedział.

Pawilon zostanie zaprezentowany we wtorek, pierwszego dnia targów. Otworzyć go mają Henrik Hololei z Komisji Europejskiej, wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild oraz Ambasador RP w Madrycie Marzenna Adamczyk, a także przedstawiciele PAŻP.

Polski pawilon

PAŻP zaprezentuje m.in. system do koordynacji i zarządzania ruchem bezzałogowych statków powietrznych (BSP); narzędzie zasilające system operacyjny ATC w informacje dotyczące bieżącego i planowanego wykorzystania przestrzeni powietrznej; system PANDORA, który integruje informacje istotne dla wszystkich służb żeglugi powietrznej, a także system pozwalający na przewidywanie stanu drogi startowej.

"Oprócz części wystawienniczej, pawilon będzie również miejscem, w którym będziemy dyskutować o najistotniejszych kwestiach dla branży. Ważnym punktem naszej agendy będzie debata poświęcona roli regionu Europy Środkowo-Wschodniej w rozwoju zarządzania ruchem lotniczym" - przekazał Janiszewski. W dyskusji wezmą udział przedstawiciele Komisji Europejskiej, linii lotniczych, międzynarodowego zrzeszenia przewoźników lotniczych (IATA), a także innych europejskich agencji żeglugi powietrznej, m.in. z Rumunii i Litwy.

Kolejnym punktem programu - jak wskazał - będzie panel, podczas którego PAŻP podzieli się doświadczeniami i rozwiązaniami w zakresie organizacji lotów bezzałogowych statków powietrznych, a także ich wpływie na przestrzeń powietrzną.

"W trakcie spotkania będą omawiane kwestie dotyczące zmian w prawie, wyzwania oraz technologie w sektorze bezzałogowych statków powietrznych, a także najbliższe plany" - powiedział Janiszewski. Dodał, że w ciągu ostatnich miesięcy odbył szereg spotkań, także z europejskimi partnerami Agencji, dotyczących wdrażanych przez nią rozwiązań w sprawie bezzałogowych statków powietrznych. Podkreślił przy tym, że Polska jest "w tym obszarze w światowej czołówce".

Role PAŻP

Zdaniem PAŻP, podobnie jak w lotnictwie załogowym, kluczowym elementem jeśli chodzi o BSP będzie system zbierający informacje o operatorach, dostępności przestrzeni powietrznej i możliwości wykonywania lotów w danym obszarze, przetwarzający m.in. dane dotyczące planowanych lotów i dostępności przestrzeni.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej jest jedyną w kraju instytucją szkolącą oraz zatrudniającą kontrolerów ruchu lotniczego. Pełnią oni służbę przez całą dobę, siedem dni w tygodniu; każdego dnia obsługują średnio około 2,5 tys. lotów, a rocznie - około miliona.

PAŻP odpowiada też za zarządzanie polską przestrzenią powietrzną oraz za infrastrukturę lotniczą, którą buduje i rozwija. Sprawuje nadzór m.in. nad systemem radarowym, urządzeniami nawigacji lotniczej, systemami łączności i systemami wspomagającymi lądowanie. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
PAŻP
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....