TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Politechnika Śląska kształci pilotów na gliwickim lotnisku
InfoAir.pl - Opublikowano: 03.07.2019 09:30:51
Politechnika Śląska kształci pilotów na gliwickim lotnisku; fot. Politechnika Śląska

ATO, czyli Akademicki Ośrodek Szkolenia Lotniczego Politechniki Śląskiej, rozpoczął praktyczne szkolenie lotnicze studentów. Będą kształcić się na lotnisku w Gliwicach. Po zdaniu egzaminów otrzymają uprawnienia pilotów samolotów liniowych.

ATO Politechniki Śląskiej od końca ubiegłego roku ma certyfikat wydawany przez prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Potwierdza on, że ośrodek spełnia wymagania europejskich przepisów i że może prowadzić szkolenia pilotów. Po uzyskaniu licencji pilota, a następnie zdaniu egzaminu przed przedstawicielem Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej z Urzędu Lotnictwa Cywilnego i po wylataniu 1500 godzin, absolwenci będą mogli zdobyć pełną licencję ATPL, czyli pilota liniowego.

Lipcowa inauguracja

Podczas uroczystej inauguracji szkoleń rektor Politechniki Śląskiej, prof. Arkadiusz Mężyk, wręczył 29 studentom i 2 studentkom dyplomy kwalifikacyjne na specjalności lotniczej. – To dla wszystkich pracowników i studentów Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej, którego Akademicki Ośrodek Szkolenia Lotniczego jest częścią, wyjątkowy dzień, ponieważ rozpoczynamy praktyczne szkolenie na pilotów. To zwieńczenie wielu lat ciężkiej pracy i starań. Politechnika Śląska od dawna kładzie duży nacisk na kształcenie kadr dla branży lotniczej. To jeden z priorytetowych kierunków rozwoju naszej uczelni – dodał rektor Politechniki Śląskiej, który po zakończonej uroczystości odbył lot nad gliwickim lotniskiem.

Studenci Politechniki Śląskiej mogą kształcić się na specjalnościach "nawigacja powietrzna –pilotaż" oraz "mechanik lotniczy" na Wydziale Transportu (studia I i II stopnia), a także na studiach II stopnia w języku angielskim na specjalnościach "Aircraft Propulsion Systems" (Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki) oraz "Aircraft Design" (Wydział Mechaniczny Technologiczny), w ramach których studenci zdobywają wiedzę z zakresu budowy i projektowania statków powietrznych.

Gliwickie priorytety

Szkolenia praktyczne będą odbywać się na gliwickim lotnisku. Dla władz miasta rozwój lotnictwa w Gliwicach jest także jednym z priorytetów – trwa budowa nowego pasa startowego o prawie kilometrowej długości, drogi kołowania, płyty postojowa i dróg dojazdowych. – Ta inwestycja da naprawdę bardzo duży asumpt do rozwoju tego portu, będzie to jeden z najnowocześniejszych portów lotniczych w Polsce w tej kategorii – mówił podczas uroczystości Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego.

ATO POLSL powstał w ramach Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej. To pozawydziałowa jednostka Politechniki Śląskiej, będąca wspólną inicjatywą Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A., Politechniki Śląskiej oraz Urzędu Lotnictwa Cywilnego. W Polsce tylko pięć uczelni ma takie ośrodki.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
pilot
Lotnisko Gliwice

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....