TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Polskie niebo ponad europejską średnią
PAP - Opublikowano: 17.10.2018 10:30:59
Polskie niebo ponad europejską średnią

Polska ma trzykrotnie wyższy wzrost natężenia ruchu lotniczego niż europejska średnia - poinformował PAP p.o. prezesa PAŻP Janusz Janiszewski. Dodał, że wzrosła też punktualność samolotów obsługiwanych przez polskie służby kontroli lotów.

-"Od stycznia do końca sierpnia tego roku odnotowaliśmy w naszej przestrzeni powietrznej 11 proc. wzrost natężenia ruchu lotniczego w porównaniu do 2017 r." - powiedział Janiszewski.

Jak dodał, dane za osiem miesięcy tego roku pokazują, że dla Europy ten wzrost średnio wynosi 3 proc. - 3,5 proc.

-"Obserwujemy, że dla naszego kraju dynamika wzrostu natężenia ruchu lotniczego - czy to pasażerskiego, czy to w ujęciu operacji lotniczych, czyli startów lub lądowań samolotów, a także przelotów nad polską przestrzenią powietrzną - cały czas jest na bardzo wysokim poziomie - trzykrotnie wyższym, niż w Europie" - wyjaśnił.

Dodał, że dane te są lepsze, niż wskazywały na to prognozy dla Polski przygotowane przez Eurocontrol (Europejska Organizacja ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej - to międzyrządowa organizacja, której Polska jest członkiem). Zgodnie z tymi prognozami, wzrost ruchu w Polsce w tym roku miał wynieść miedzy 6,7 proc. a 8,4 proc. rok do roku.

Z danych PAŻP wynika, że od stycznia do sierpnia br. agencja obsłużyła 587 tys. operacji lotniczych, wobec ponad 528 tys. w analogicznym okresie ub.r.

W ocenie Janiszewskiego, przyszły rok będzie podobny do 2018 r. "Szacujemy, że te przyrosty będą w okolicach 10 proc." - powiedział.

-"Przy wzroście natężenia ruchu pasażerskiego, udaje nam się zmniejszyć czas opóźnień na jedną operację lotniczą, czyli startu lub lądowania samolotu. Oznacza to, że cały czas produktywność naszych kontrolerów ruchu lotniczego, służb operacyjnych jest na jednym z najwyższych poziomów w Europie. Przypomnę, że według prognoz Eurocontrol, tego lata dla Europy średnie opóźnienie miało wynieść około 1 minutę. Tymczasem było to prawie 2 minuty. Z powodu m.in. strajków francuskich kontrolerów ruchu lotniczego, w wakacje były loty opóźnione nawet ponad 3 godziny. W Polsce średnie opóźnienie tego lata wyniosło 0,26 minuty na jedną operacją lotniczą. Nasz kraj na tle Europy jest liderem, jeśli chodzi o redukcję opóźnień" - tłumaczy szef PAŻP.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej jest jedyną w kraju instytucją szkolącą oraz zatrudniającą kontrolerów ruchu lotniczego, którzy pełnią służbę przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Każdego dnia średnio obsługują około 2,5 tys. lotów, a rocznie około miliona. PAŻP jest także odpowiedzialna za zarządzanie polską przestrzenią powietrzną oraz za zaawansowaną infrastrukturę lotniczą, którą buduje i rozwija. Sprawuje nadzór m.in. nad systemem radarowym, urządzeniami nawigacji lotniczej, systemami łączności i systemami wspomagającymi lądowanie.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontroler
PAŻP

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....