TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Powietrzny most: Europa - Diamond Princess
PAP - Opublikowano: 20.02.2020 17:30:54
Powietrzny most: Europa - Diamond Princess; fot. UE

UE wysłała do Japonii dwa samoloty po unijnych obywateli z wycieczkowca Diamond Princess, na którym po wykryciu koronawirusa odbywała się dwutygodniowa kwarantanna. Maszyny z ekipą medyczną wyruszyły z Włoch w środę, 19 lutego.

Jak poinformowała Komisja Europejska, UE współfinansuje loty w ramach Unijnego Mechanizmu Obrony Ludności. O jego uruchomienie zwróciły się władze w Rzymie.

"Wybuch epidemii jest pełen ludzkich historii. Nie możemy ich stracić z oczu z powodu liczb i statystyk. Dziękuję włoskim władzom oraz całej załodze lotniczej i personelowi za pomoc w bezpiecznym sprowadzeniu obywateli UE do domu" - podkreślił unijny komisarz ds. zarządzania kryzysowego Janez Lenarczicz.

Koniec kwarantanny

W środę zakończył się 14-dniowy okres kwarantanny wycieczkowca Diamond Princess, zacumowanego w pobliżu portu w Jokohamie w Japonii. Pasażerowie, u których nie wykryto zakażenia, zaczęli już schodzić na ląd. W momencie rozpoczęcia kwarantanny na statku było łącznie ponad 3,6 tys. osób z ponad 50 krajów i regionów.

Z informacji przekazanych przez KE wynika, że włoski zespół medyczny oceni stan pasażerów i tylko ci, którzy uzyskali wynik negatywny na obecność wirusa Covid-19 lub nie wykażą żadnych objawów choroby, będą mogli wejść na pokład samolotu.

Na razie nie ma ostatecznych liczb i narodowości osób, które wrócą do Europy. Po przylocie pasażerowie rozpoczną nowy okres kwarantanny, który będzie monitorowany przez właściwe państwo członkowskie.

Stanie się tak, choć japoński minister zdrowia Katsunobu Kato oświadczył, że nie ma potrzeby dalszego izolowania schodzących ze statku osób, które przeszły 14-dniową obserwację, a testy na obecność wirusa dały u nich wynik negatywny.

Unijny Mechanizm Ochrony Ludności

Do tej pory Unijny Mechanizm Ochrony Ludności ułatwił repatriację ponad 400 obywateli UE z Chin samolotami zorganizowanymi przez Francję i Niemcy.

Łączna liczba przypadków infekcji wśród osób zamkniętych na wycieczkowcu wzrosła do 621. Diamond Princess jest największym skupiskiem zakażeń koronawirusem poza Chinami. Wykryte na statku infekcje stanowią ponad połowę przypadków odnotowanych na świecie poza tym krajem.

Wirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę, którą Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nazwała COVID-19. U części zakażonych rozwija się śmiertelnie niebezpieczne zapalenie płuc.

Epidemia rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów m.in. Niemcy, Francję, Włochy i Finlandię, a także na USA. Na całym świecie koronawirusa stwierdzono u ponad 75 tys. ludzi. Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotąd osiem zgonów: po dwa w Hongkongu i Iranie oraz po jednym w Japonii, Francji, na Filipinach i na Tajwanie. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
bezpieczeństwo
Chiny

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....