TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Powołanie Komitetu Zarządzania Przestrzenią Powietrzną
ULC - Opublikowano: 12.02.2008 17:32:11
Powołanie Komitetu Zarządzania Przestrzenią Powietrzną

ULC przesłał do konsultacji społecznych rozporządzenie w sprawie powołania Komitetu Zarządzania Przestrzenia Powietrzną. W regulacji tej zostały określone zadania jakie powinien realizować Komitet w świetle obowiązków nałożonych na Państwa Członkowskie, w tym Polskę, w zakresie strategicznego zarządzania przestrzenią powietrzną.

Zdecydowana większość z wymienionych w rozporządzeniu zadań, powierzona została, na mocy stosownych aktów prawnych, Prezesowi Urzędu Lotnictwa Cywilnego i Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Pozostałe, istotne strategicznie zadania, powierzono w projekcie rozporządzenia Komitetowi Zarządzania Przestrzenią Powietrzną. W ten sposób w pełni zapewniona będzie realizacja wszystkich zadań nałożonych na nasze państwo przez Unię Europejską w zakresie zarządzania polską przestrzenią powietrzną.

W skład Komitetu, określonego w projekcie, wchodzą reprezentanci centralnych organów administracji rządowej i upoważnionych instytucji wykonujących zadania w zakresie zarządzania lotnictwem cywilnym i państwowym oraz ci przedstawiciele cywilnych użytkowników przestrzeni powietrznej, którzy zostaną zaproszeni do udziału w pracach Komitetu przez jego przewodniczącego

Rozporządzenie swoim zakresem będzie obejmowało następujące podmioty: Ministra właściwego do spraw transportu, Ministra Obrony Narodowej, Ministra właściwego do spraw wewnętrznych, Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Polską Agencję Żeglugi Powietrznej oraz podmioty sektora lotnictwa cywilnego.

Wejście w życie rozporządzenia nie będzie wiązało się ze zwiększeniem w 2008 r. limitu wydatków ULC. Dodatkowe wydatki ULC związane z organizacją pracy KZPP, w tym kosztami wynagrodzeń ekspertów oraz publikacjami materiałów zostaną sfinansowane w ramach posiadanego limitu wydatkó

Projekt rozporządzenia jest zgodny z prawem Unii Europejskiej, implementuje bowiem postanowienia rozporządzenia Komisji (WE) Nr 2150/2005 z dnia 23 grudnia 2005 r. ustanawiające wspólne zasady elastycznego użytkowania przestrzeni powietrznej, nie podlega jednak notyfikacji zgodnie z trybem przewidzianym w przepisach dotyczących sposobu funkcjonowania krajowego systemu notyfikacji norm i aktów prawnych.

Wejście w życie niniejszego rozporządzenia powinno nastąpić najpóźniej z dniem 1 kwietnia 2008 r. Z tym dniem traci bowiem moc rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 9 lipca 2003 r. w sprawie powołania Komitetu Zarządzania Przestrzenią Powietrzną oraz ustalenia zakresu jego działania, na mocy którego aktualnie funkcjonuje ten Komitet.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
ULC
Komitet Zarządzania Przestrzenią Powietrzną
UE
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....