TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Powstanie Krajowa Strategia Zarządzania Ruchem Lotniczym
InfoAir.pl - Opublikowano: 28.09.2017 17:52:09
Powstanie Krajowa Strategia Zarządzania Ruchem Lotniczym

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) oraz Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA) współpracują w stworzeniu Krajowej Strategii Zarządzania Ruchem Lotniczym - poinformowała w czwartek PAŻP. Strategia zakłada m.in. modernizację polskiej przestrzeni powietrznej.

Jak napisano w komunikacie, prace nad Krajową Strategią Zarządzania Ruchem Lotniczym już ruszyły. Grupa robocza złożona z przedstawicieli PAŻP I IATA opracowuje podstawy, cele oraz wymagania na jakich oprze się Strategia. Do prac ma włączyć się szersza grupa podmiotów zarówno z branży lotniczej, jak i z poza niej. Następnie, autorzy dokumentu zwrócą się do rządu o wyrażenie poparcia i wdrożenie strategii.

Zdaniem prezes PAŻP Janusza Niedzieli, modernizacja polskiej przestrzeni powietrznej jest zasadniczą częścią planów rozwojowych naszego kraju. "Stworzenie krajowej strategii, skupiającej wszystkie organizacje, które mają za zadanie przyczynić się do tej ważnej inicjatywy, ma najwyższy priorytet" - mówi cytowany w komunikacie.

Jak wskazuje PAŻP, w ciągu najbliższych dwóch dekad liczba operacji lotniczych w Polsce ulegnie podwojeniu do poziomu 1,5 mln lotów rocznie. Jednocześnie z prognoz wynika, że liczba pasażerów obsługiwanych przez lotniska krajowe będzie rosła w tempie 5,6 proc. i do 2030 roku osiągnie wartość 68 mln pasażerów rocznie.

-"Sprostanie tym wymaganiom, przy jednoczesnym utrzymaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa, poprawie przepustowości, redukcji kosztów oraz opóźnień, wymaga od Polski modernizacji systemu zarządzania ruchem lotniczym i zmian w strukturach przestrzeni powietrznej" - tłumaczy PAŻP.

Zdaniem Agencji, wprowadzenie tych zmian przełoży się m.in. na wpływ 6 miliardów euro do budżetu oraz powstanie 65 tys. miejsc pracy do 2035 roku.

-"Z uwagi na skomplikowany układ strumieni ruchu lotniczego nad Polską istotne jest, aby wszystkie podmioty lotnicze - władze lotnicze, przewoźnicy, lotniska, firmy handlingowe - były zaangażowane we wspólny, strategiczny program modernizacji przestrzeni oraz sieci ATM" - podkreślono. Dlatego, PAŻP oraz IATA uważają, że tylko współpraca wszystkich podmiotów pozwoli na osiągnięcie celów Single European Sky (Jednolita Europejska Przestrzeń Powietrzna) i przyniesie korzyści dla pasażerów, branży lotniczej i całej gospodarki.

-"Polska jest coraz silniejszą europejską gospodarką o ważnej pozycji strategicznej - pomostem między Europą Zachodnią a Wschodem. Partnerstwo między PANSA a IATA będzie miało zasadnicze znaczenie dla zwiększenia konkurencyjności Polski na międzynarodowym tynku lotniczym. Wspólnie pomożemy stworzyć strategię, która przyniesie realne korzyści i będzie służyć jako wzór modernizacji przestrzeni powietrznej w Europie" – powiedział, cytowany w komunikacie, dyrektor generalny IATA Alexandre de Juniac.

Krajowa Strategia Zarządzania Ruchem Lotniczym uwzględni: określenie kierunku rozwoju ATM w Polsce, zmiany przestrzeni powietrznej, które pozwolą na zwiększenie pojemności oraz skrócenie tras, co ograniczy zużycie paliwa i negatywny wpływ lotnictwa na środowisko, większy nacisk na współpracę międzynarodową w celu przyspieszenia osiągnięcia celów Single European Sky.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej jako jedyna instytucja w Polsce szkoli i zatrudnia cywilnych kontrolerów lotu oraz zarządza ruchem lotniczym na naszym niebie. PAŻP dba o bezpieczeństwo samolotów lądujących i odlatujących z polskich lotnisk, a także przelatujących przez nasz kraj.

IATA zrzesza 275 linii lotniczych ze 117 krajów, w tym PLL LOT. Zapewnia ponad 83 proc. światowego ruchu lotniczego. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PAŻP
IATA
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....