TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Poznańskie lotnisko bez włoskiej gorączki
PAP - Opublikowano: 26.02.2020 17:30:10
Poznań bez włoskiej gorączki

Wprowadzone we wtorek nowe procedury badania pasażerów przylatujących z Włoch zostały wprowadzone bez większych problemów – powiedział w środę PAP rzecznik poznańskiego lotniska Ławica.

25 lutego na poznańskim lotnisku Ławica wylądował samolot z ok. 150 osobami wracającymi z Włoch. Zgodnie z dyspozycjami Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Infrastruktury pasażerowie zostali poddani badaniom wz. z epidemią koronawirusa. Żadna ze zbadanych osób nie wykazała objawów infekcji.

Nowe procedury

Rzecznik prasowy poznańskiego portu lotniczego Błażej Patryn przekazał w środę PAP, że nowe procedury zostały wprowadzone bez większych problemów. "Odprawy nie ma, bo jest to przylot ze strefy Schengen. Przy tej liczbie pasażerów, ok. 150 osób, procedura badania gorączki odbyła się bardzo sprawnie" – powiedział.

Zgodnie z wytycznymi, badanie pasażerów jest podzielone na dwa etapy. "W pierwszej kolejności pasażerowie na pokładzie dostali karty lokalizacyjne. Muszą wpisać, gdzie siedzą w samolocie, gdzie się udają, gdzie będą mieszkać, czy będą tam sami, czy jadą z rodziną. To pierwszy etap, który jest bardzo istotny" – podkreślił Patryn.

ABC badań

Po wylądowaniu i przetransportowaniu do hali przylotów pasażerowie, zanim pobiorą swój bagaż, muszą zostać przebadani. "Wydzielono korytarz, na końcu którego nasi lotniskowi ratownicy medyczni, ubrani w specjalne kombinezony, mierzą gorączkę" – wskazał Patryn, dodając, że informację o nowej procedurze lotnisko otrzymało w poniedziałek wieczorem.

Rzecznik lotniska przekazał, że jeżeli wśród pasażerów znajdzie się osoba wykazująca objawy choroby zostanie ona odizolowana w specjalnym pomieszczeniu, a po konsultacji przekazana miejskim służbom medycznym. Podkreślił, że jeżeli wśród pasażerów pojawi się większa liczba osób z podejrzeniem infekcji, służby lotniskowe mogą je odizolować w specjalnych namiotach.

Dodał, że jeżeli pilot zgłosi obecność na pokładzie wyraźnie chorych osób, do momentu przyjazdu służb medycznych na lotnisko nikt z pasażerów po wylądowaniu nie będzie mógł opuścić samolotu. "Wtedy wszyscy pasażerowie będą musieli zostać poddani kwarantannie" - podkreślił.

Podkreślił, że lotnisko posiada wszystkie potrzebne środki do wdrożenia nowej procedury badania osób przylatujących z Włoch. "Materiały informacyjne, ulotki, karty lokalizacyjne są przygotowane przez sanepid. Mamy to i drukujemy na bieżąco. Ratownicy lotniskowej straży pożarnej zabezpieczają kwestie mierzenia temperatury. Mamy również pomieszczenie do odizolowania osoby z objawami choroby" – powiedział rzecznik.

Błyskawiczna akcja

Rzecznik wskazał, że port lotniczy w Poznaniu wprowadził nowe procedury w ciągu kilku godzin od otrzymania stosownych dyspozycji. "Jesteśmy przygotowani, jeżeli pojawiłyby się jakieś kolejne rozporządzenia, żeby je równie elastycznie wprowadzać" – podkreślił.

Dodał, że na czwartek zaplanowano naradę zespołu ds. bezpieczeństwa lotniska. "Będziemy omawiać wszystkie elementy, które zadziały, co się nie sprawdziło, będziemy podsumowywać cały wtorek" – powiedział rzecznik.

Najbliższy przylot samolotu z Włoch na poznańskim lotnisku Ławica jest planowany w sobotę.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
Lotnisko Poznań
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....